Erzincan Medya
21° Erzincan

Erzincan

21°

Erzincan

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 17°

Cumartesi

28°/ 19°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hemen elektrik faturanızla PTT’ye gidin! 225 TL elektrik faturası desteği verilecek

Yayınlanma:
ABONE OL
Hemen elektrik faturanızla PTT’ye gidin! 225 TL elektrik faturası desteği verilecek

Maaşlara gelen zamların yanı sıra farklı kalemlere gelen zamlar vatandaşların bütçelerini zorlamaya devam ediyor. Durum bu şekilde olunca vatandaşlar bakanlıkların sunduğu destek ödemelerini daha da yakından takip etmeye başladı. Elektrik faturanızla hemen PTT’ye gidin! 225 TL tutarında elektrik faturası desteği verilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu elektrik tüketim desteğinin detayları belli oldu. Desteğe ilişkin merak edilenler haberimizde Aile Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden aktardığı haberin detaylarına göre belirtilen şartları taşıyan hanelere en az 112 TL en fazla ise 225 TL tutarında elektrik faturası desteği verilecek. Destekten yararlanmak isteyenler için başvuru gerekmediği, hak sahiplerinin hemen elektrik faturaları ve kimlikleri ile en yakın PTT şubelerine gidebilecekleri ifade edildi.

BAKANLIK DUYURDU

Aile Bakanlığı’nın yaptığı açıklamasının detayında ödemelere ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“Program iki bileşenden oluşmaktadır;

• Asgari Elektrik Tüketim Desteği Bileşeni: 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi hanelere

• Tıbbi Cihaz Elektrik Sarf Desteği Bileşeni: Kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı hasta vatandaşların bulunduğu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen haneler ile 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım aylığı alan ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hanelerden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olarak tespit edilen hanelere elektrik tüketim desteği sağlanmaktadır”

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Elektrik faturası desteği için istenilen belgeler kimlik belgesi, mesken tipi elektrik faturası ve kronik hastalığı sebebi ile tıbbi cihaza bağlı hastanın sağlık raporu olduğu açıklandı. Ödemelerin aylık yapıldığı yardımda;

1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh (112,63 TL)

3 kişilik hanelere aylık 100 kWh (150,17 TL)

4 kişilik hanelere aylık 125 kWh (187,71 TL)

5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh (225,25 TL) tutarında destek ödemesi yapılmaktadır. Kronik hastalar için ise 225,25 TL tutarında ödeme yapılmaktadır.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler