Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Harezmi eğitim modeli yaygınlaşıyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Harezmi eğitim modeli yaygınlaşıyor

Erzincan’ın da içinde bulundu 2023-2024 eğitim öğretim yılının mart ayından itibaren 27 ilde pilot olarak uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncellenen ‘Harezmi Eğitim Modeli’ ile öğrenciler hayatın içinden problemleri çözüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncellenen ‘Harezmi Eğitim Modeli’ bilgisayar bilimleri, fen ve matematik bilimleri, sosyal bilimler, sanat ve tasarım ile spor bilimleri alanlarında disiplinler arası düşünebilen, ezberden ve monotonluktan uzak düşündüklerini becerileri ile hayata geçirebilen, sanatla bilimi, bilimle sosyal hayatı bütünleştirebilen geleceğin teminatı çocuklar çağın yeniliklerine milli ve manevi değerler ile adapte etmeyi hedefliyor.
Harezmi Eğitim modeli, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılının mart ayından itibaren Erzincan’ın da bulunduğu 27 ilde pilot olarak uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen her kademeden 115 okulda, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren ise ülke genelindeki tüm örgün eğitim kurumlarında uygulanacak Harezmi eğitim modeli uygulanması için Erzincan’dan Fen Lisesi, Demirkent TOKİ Ortaokulu, Recep Yazıcıoğlu İlkokulu ve Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulu pilot okul kapsamına alındı. Bu kapsamda Harezmi eğitim modelini uygulayacak öğretmenlerden birinci grup, İstanbul Zübeyde Hanım Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde verilen Harezmi öğretmen eğitimine katıldılar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler