Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Cumartesi

32°/ 19°

Pazar

31°/ 20°

Pazartesi

30°/ 18°

Salı

31°/ 20°

Çarşamba

30°/ 20°

Perşembe

28°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Halkbank hisseleri “geri alım” kararıyla yükseldi

Yayınlanma:
ABONE OL
Halkbank hisseleri “geri alım” kararıyla yükseldi

İSTANBUL (AA) – Borsa İstanbul’da işlem gören Halkbank hisseleri, bankanın başlattığı geri alım programı sonrasında güne yükselişle başladı ve önceki kapanışa göre yüzde 2,5 değer kazandı.

Halkbank hisseleri, haftanın son işlem gününe bankanın başlattığı geri alım programının pozitif etkisi ile başladı. Güne artışla başlayan ve 6,42 lirayı gören Halkbank hisselerinin fiyatı, saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 2,6 yükselişle 6,22 seviyesinde dengelendi.

Halkbank, önceki akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan açıklamasında, Banka Yönetim Kurulu’nun, hissedarların yatırımlarının değerinin korunması ve banka hisse değerinde fiyat istikrarının desteklenmesi amacıyla, 7 milyon adet hisse ve azami 450 milyon liraya kadar Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık Halkbank paylarının geri alınmasına karar verdiğini duyurmuştu.

Bu karar ile diğer banka hisselerinden pozitif ayrışan Halkbank hisseleri, çarşamba günkü düşüş eğilimini sonlandırarak yükselişe geçti. Şu dakikalarda bankacılık endeksi önceki kapanışa göre yüzde 1,3 değer kaybederken, büyük banka hisseleri içinde tek değer kazanan Halkbank oldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler