Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Halk Sağlığı kapsamında kurulan stantta vatandaşların karbonmonoksit, tansiyon, şeker ölçümleri yapılarak bilgilendirme yapılıyor.
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Erzincanpark AVM’ de “Sağlıkla Yaşayan Türkiye” temalı vatandaşlara yönelik stant ve farkındalık çalışmaları düzenlendi.
3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri çerçevesinde koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarının daha da yaygınlaştırılması, sağlık eğitimleri ve etkinlikler düzenleyerek toplum bilincinin arttırılması, hastalıkların meydana gelemden önlenebilmesi ve neticede toplumun yaşam standartlarının yükseltilmesi için çalışmalar sürüyor.
Bu kapsamda Sağlıklı Hayat Merkezi tanıtımı, kanser taramaları, yenidoğan tarama programları ile bağımlılık hakkında afiş ve broşürlerle bilgilendirme yapıldı. Tüm katılımcılara Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı ile Tütün kullanımının zararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca katılımcıların karbonmonoksit ölçümleri yapılarak Sigara Bırakma Polikliniği randevuları oluşturuldu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler