Erzincan Halk Sağlığı kapsamında kurulan stantta vatandaşların karbonmonoksit, tansiyon, şeker ölçümleri yapılarak bilgilendirme yapılıyor.

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Erzincanpark AVM’ de “Sağlıkla Yaşayan Türkiye” temalı vatandaşlara yönelik stant ve farkındalık çalışmaları düzenlendi.

Erzincan’da bir miktar esrar ele geçirildi Erzincan’da bir miktar esrar ele geçirildi

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri çerçevesinde koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarının daha da yaygınlaştırılması, sağlık eğitimleri ve etkinlikler düzenleyerek toplum bilincinin arttırılması, hastalıkların meydana gelemden önlenebilmesi ve neticede toplumun yaşam standartlarının yükseltilmesi için çalışmalar sürüyor.
Bu kapsamda Sağlıklı Hayat Merkezi tanıtımı, kanser taramaları, yenidoğan tarama programları ile bağımlılık hakkında afiş ve broşürlerle bilgilendirme yapıldı. Tüm katılımcılara Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı ile Tütün kullanımının zararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca katılımcıların karbonmonoksit ölçümleri yapılarak Sigara Bırakma Polikliniği randevuları oluşturuldu.