Okul kurum ziyaretleri kapsamında yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerimizle bir arada olmak amacı ile okul ziyaretlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.

Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yürütülen çalışmalar hakkında idarecilerden bilgi alan il Milli Eğitim Müdürü Gün, Öğretmenler odasında okul idaresi ve öğretmenlerle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Gün, kahvaltıda öğrencilere eşlik etti. Burada yaptığı konuşmada öğrencilere hitaben: Gelecek planlaması yaparken hedeflerini yüksek tutmaları gerektiğini düzenli, disiplinli, verimli çalışma ile bu hedeflere kolaylıkla ulaşabileceklerini; YKS 'de  Türkiye 1427'ncisi olan okul arkadaşınız Kübra Mutlu 'nun  Liselere Geçiş Sınavı'nda yüksek bir puan almamış olmasına rağmen azimle gayretle çalışarak okulumuzu ve şehrimizi gururlandırdığını belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürü, günün ikinci okul ziyaretinde Erzincan Lisesi'nde öğretmen, öğrenci ve veliler ile buluştu. Erzincan Lisesi'nde bu yıl okula yeni başlayan öğrencilerin velileri ile yapılan bilgilendirme toplantısına da katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Gün, toplantıda yaptığı konuşmada okul, veli, öğrenci sacayağına dikkat çekerek velilerden okullar ile iletişim halinde olmalarını istedi. Erzincan ilimizdeki eğitim seviyesinin mevcut durumundan, Erzincan Lisesi'nin başarı ve  imkanlarından söz etti. Devletin ve Milli Eğitim Bakanlığının her zaman velilerimizin yanında olduğunu ifade eden Gün, ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarının yanında bu yıl ilk kez yardımcı kaynakların da öğrencilerimizin sıralarında yerini aldığını ilave olarak birçok dijital eğitim materyalinin öğrencilerimizin istifadesine sunulduğunu belirtti. 

İl Millî Eğitim Müdürü Gün, yapmış olduğu ziyaretlerde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın  geleceğimizin teminatı evlatlarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve diğer tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlı olması temennilerinde bulundu.