İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Okul kurum ziyaretleri kapsamında eğitimle ilgili çalışmaları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmak amacı ile okul ziyaretlerine devam eden İl Müdürü Gün, ilk olarak Tercan/Çadırkaya Şehit Jandarma Binbaşı Ümit Çelik İlk-Ortaokulu ve Çadırkaya  Gözeler İlkokuluna yaptığı ziyarette sınıfları dolaştı, derslere iştirak ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.
Ziyaretlerin ikinci durağında Otlukbeli ilçede bulunan Zafer İlkokulu, Otlukbeli İHO, Fatih Ortaokulu ve Otlukbeli Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret edip okul müdürleri ve öğretmenlerle toplantı gerçekleştiren İl Müdürü Aziz Gün eğitim öğretim faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Çayırlı İlçesinde bulunan Yazıkaya İlkokulu ve Yazıkaya İHO, Verimli İlk-Ortaokulu, Çayırlı Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çayırlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapan İl Müdürü Gün,  okullarda yürütülen çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden bilgi aldı. Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelip öğretmenlerle sohbet etti. Dersliklerde öğrencilerin misafiri olan İl Müdürü  Gün, öğrencilere okul kültürü, yardımcı kaynak kitaplar, destekleme ve yetiştirme kursları, liselere hazırlık çalışmaları, üniversite sınavlarına hazırlık çalışmaları, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere katılım vb. başlıklarda tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı.
Ziyaretlerde ilçelerde çalışan öğretmenlerin  katılımı ile gerçekleşen toplantılarda, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden ve okul yöneticilerinden okullardaki projeler ve çalışmalar hakkında bilgi alan Gün, Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS), Değerler Eğitimi, EBA Akademi, TUBİTAK Projeleri, Sosyal Kültürel Faaliyetler gibi başlıklarda Bakanlığın ve İl Müdürlüğünün politikaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve okul yöneticilerine nezaketlerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkür etmesiyle sona erdi.