Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Gıda Komitesinin Gündemi: Fiyat Artışı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ev sahipliği ile gerçekleştirilen Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısı yapıldı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ev sahipliği ile gerçekleştirilen Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısı yapıldı. Özellikle haksız kazanç sağlama amacıyla yapılan girişimlerin engellenmesi ve bunlara hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğine yönelik vurgulamalar yer aldı.

  Yapılan açıklamalara göre toplantıda Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanı İbrahim Şenel ve temsilcileri de katıldı. Toplantıda geçtiğimiz yıl kırmızı et ve beyaz ette, sebze ve meyvelerde gerçekleşen artışların sebepleri de tartışıldı.

  Toplantıda kendi alanıyla ilgili olan kurumların koordinasyonları, sürdürülebilirlik, istikrarlı fiyatlar konularında çalışmaların yapılacağı ve bunların kararlılıkla devam edeceği ele alındı.

  Hem üreticilerin hem de tüketicilerin korunması ve bu sene gıda fiyatlarında istikrarın sağlanması için de tüm gereken araçların etkin olarak kullanılması ve yapısal önlemlerin de uygulanması kararlaştırıldı.

  Erzincan Haber