Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gıda Komitesinin Gündemi: Fiyat Artışı

Yayınlanma:
ABONE OL
Gıda Komitesinin Gündemi: Fiyat Artışı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ev sahipliği ile gerçekleştirilen Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısı yapıldı. Özellikle haksız kazanç sağlama amacıyla yapılan girişimlerin engellenmesi ve bunlara hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğine yönelik vurgulamalar yer aldı.

Yapılan açıklamalara göre toplantıda Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanı İbrahim Şenel ve temsilcileri de katıldı. Toplantıda geçtiğimiz yıl kırmızı et ve beyaz ette, sebze ve meyvelerde gerçekleşen artışların sebepleri de tartışıldı.

Toplantıda kendi alanıyla ilgili olan kurumların koordinasyonları, sürdürülebilirlik, istikrarlı fiyatlar konularında çalışmaların yapılacağı ve bunların kararlılıkla devam edeceği ele alındı.

Hem üreticilerin hem de tüketicilerin korunması ve bu sene gıda fiyatlarında istikrarın sağlanması için de tüm gereken araçların etkin olarak kullanılması ve yapısal önlemlerin de uygulanması kararlaştırıldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com