banner293

banner292

[email protected]’de İyilik İçin Sanat Sergisi

Sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği projelerde yer alan sanatçıların eserlerini [email protected]’in 7. edisyonunda sanatseverlerle buluşturdu.

Genel 02.11.2022, 10:38 Erzincan Medya
Artweeks@Akaretler’de İyilik İçin Sanat Sergisi

İyilik İçin Sanat Derneği, geliştirdiği projelerde yer alan sanatçıların birbirinden değerli eserlerini, pek çok sanatseveri, sanatçıyı ve koleksiyoneri bir araya getiren [email protected]’in 7. edisyonunda sergilemeye başladı.

Derneğin [email protected] için özel olarak oluşturduğu seçkide, 16 sanatçının resim, heykel ve video gibi farklı disiplinlerden 25 adet çalışması yer alıyor. İyilik İçin Sanat Derneği’nin Alenen Sanat, Atölye Cer ve Pasajda Bir Yıl projelerinde yer alan sanatçıların çalışmaları, Dr. Feride Çelik ve Begüm Güney küratörlüğünde B1 Rezidans Daire 4’te sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sanatçıların eserlerini böylesi önemli etkinliklerde sergileme fırsatı bulmalarını oldukça değerli bulduklarını dile getiren İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, “Sanatın iyileştirici ve birleştirici gücüne inanarak faaliyetlerimizi “iyilik” teması üzerinden sürdürüyoruz. Yetenekli sanatçıları ulusal ve uluslararası sanat camiasında desteklemeye yönelik projeler geliştirerek, genç sanatçıların sanat piyasasında görünürlüklerine ve bilinirliklere katkı sağlıyoruz. Her geçen yıl [email protected] organizasyonun gelişimine, sanatçılar ve sanatseverler arasındaki iletişim ve etkileşim gücünün arttığına tanıklık ediyoruz. Sanat değer zincirini meydana getiren birbirinden değerli emekçilerinin, galerilerin ve kurumların bir arada olduğu Akaretler’deki bu önemli buluşmada, zengin sanatçı kadromuzun eserlerini sergileme fırsatı bulması oldukça önemli... Gücünü halktan alan bir sivil toplum kuruluşu olarak, ziyaretleriyle sanatçılarımıza destek vermek üzere tüm sanatseverleri sergimize bekliyoruz” dedi.

İyilik İçin Sanat Derneği’nin [email protected]’deki sergisinde eserleri yer alan sanatçılar şu şekilde: Alla Guner, Burak Dağ, Elif Akçay, Elif Aktaş, Emel Ezal, Emine Büyükbaş, Emir Furkan Tekkalmaz, Fatih Şimşek, Gonca Göde, İpek Erfidan, İrem Öztürk, Loya Kader Öztürkmen, Nida Erdoğan, Rabia Yıldırım, Serap Can ve Tolga Turan…

İyilik İçin Sanat Derneği’nin [email protected]’deki sergisi, 13 Kasım tarihine kadar 11.00 – 20.00 saatlari arasında görülebilir. Sergi, aynı zamanda dijital olarak www.iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebiliyor.

Yorumlar (0)
Sondakika