Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da ortaokullu, liseli ve üniversiteli gençlere bir birinden farklı etkinlikler ve faaliyetler düzenleyen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yaz okulu projesine tüm hızıyla devam ediyor.
Erzincan’da ortaokullu, liseli ve üniversiteli gençlere bir birinden farklı etkinlikler ve faaliyetler düzenleyen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yaz okulu projesine tüm hızıyla devam ediyor.
Okulların tatil olması ile birlikte soluğu TÜGVA’nı açmış olduğu yaz okullarında alan ortaokullu gençler yaz okullarında hafta içi her gün Kur’an-ı Kerim, Temel Dini bilgiler, Hadis, Siyer-i Nebi derslerinin yanı sıra Futbol, basketbol, Voleybol, matrak, okçuluk, yüzme ve santraç gibi sportif faaliyetlerle yaz tatillerini geçiriyorlar.
Açılan yaz okulları ile ilgili bilgi veren TÜGVA Erzincan il temsiilcisi Fatih Yeşilbaş, yaptığı açıklamasında, “Kendini yönetmeyi bilen saygılı, açık görüşlü, sorumluluk alan, çevresine karşı farkındalık kazanan bilinçli bireyler yetiştirmeyi hedeflemesinin yanında düzenlenecek yarışmalar ve sürprizlerle de gençleri şaşırtmaya devam edeceğiz” dedi.
Her sene yaz aylarında Erzincan ilimizde düzenlenen yaz okullarına gençlerin çok ilgi gösterdiğini söyleyen Yeşilbaş, düzenleyecekleri kamplar ve farklı faaliyetlerle TÜGVA gençliğin adresi olmaya devam edeceğini söyledi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı