Erzincan İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi, Pir-i Sami Türbe Camii’nde yıl sonu etkinliği yaptı.

Erzincan İl Müftülüğü ev sahipliğinde Diyanet Gençlik Hizmetleri Koordinatörlüğü tarafından tertip edilen yıl sonu etkinliği, 350 kişinin katılımıyla Pir-i Sami Hz. Türbe camiinde gerçekleştirildi.

Toplumsal Barış ve Kardeşlik Hukuku Affı Toplumsal Barış ve Kardeşlik Hukuku Affı

Erzincan’da çeşitli okullar, Diyanet Gençlik Merkezi’nin açıldığı günden beri, İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen “Gençliğimiz Geleceğimizdir” protokolü ile Gülabibey Diyanet Gençlik Merkezi’ndeki eğitim faaliyetlerine devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığı  uhdesinde kurulan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı ile müşterek olarak yürütülen, önceki sene ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum) projesi hayata geçirilerek ve bu sene içinde de kapsamı genişletilerek ülke genelinde ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın ilk, orta ve lise seviyesindeki tüm okullarda tatbik edilmeye başlandı.
Özellikle ilk ve orta okullardaki öğrencilerin insan olma zorunluluklarının gereklerini hatırlatan ve değerler eğitimi derslerinin içeriği marifetiyle, öğrencilerin gönül alemlerinin zenginleşmesi, ahir zamanın zararlı hallerine karşı ruhen ve bedenen olgunluk sağlayabilmelerini hedefleyen ÇEDES projesi, üç kurumun çalışmalarıyla  Erzincan'daki Gülabibey ve Hafız Mehmet Aydın Diyanet Gençlik Merkezlerinde iki senedir oldukça faydalı bir şekilde yürütülmektedir.

Yıl  boyunca hem Diyanet Gençlik Merkezleri hem Gençlik Spor Merkezleri hem de Milli Eğitimin okullarında yapılan faaliyetlere katılan öğrencilere, Pir-i Sami Hz. camiinde yapılan dönem sonu programına; İl Müftüsü Muharrem Gül, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Milli Eğitim Din Hizmetleri Şube Müdürü Fikret Ayaz, Gençlik Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi İl Müdürü Ertuğrul Köroğlu ve okulların müdür ve öğretmenleri katıldılar.
İl Müftü Yardımcısı Gökhan Badem'in açılışını yaptığı programda söz alan tüm kurum amirlerinin konuşmalarının temel gayesi; gençlik çağlarının en uygun mekanlarda en kıymetli eğitimlerin talim edilerek geçirilmesi ve zenginleştirilmesi idi. Bu konuda her türlü katkıyı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve yine mühim bir paydaş kurum olan Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, teşekkürlerini ileten İl Müftüsü Muharrem Gül, öğrencilere ve onlara refakat eden okul müdürü ve öğretmenlere ve bu çalışmada emeği geçen gençlik hizmetleri çalışanlarına da ayrıca şükranlarını beyan etti.
Kurum amirleri akabinde söz alan ve ÇEDES'in birçok faaliyetine katılan Kavakyolu İlkokulu Müdürü Oğuz Kürşat Onay ise anlattığı hikayeler ile öğrencilerin güzel vakitler geçirmesini sağladı. Camii içindeki programdan sonra bahçe alanına geçen öğrenciler; gençlik liderlerinin eşlik ettiği gsm mobil oyun istasyonları ile güzel saatler geçirdiler.