Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Geleceğin İlahiyatçıları Yetişiyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Geleceğin İlahiyatçıları Yetişiyor

Erzincan’da düzenlenen İlahiyat Akademi Programı, Türkiye Diyanet Vakfı’nın sağladığı burs ve barınma imkânlarıyla öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bu program, öğrencilerin hem maddi hem de manevi destek almalarını sağlayarak eğitimlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Türkiye Diyanet Vakfı’nın desteğiyle öğrencilere sunduğumuz burs imkanları, eğitim hayatlarının kesintisiz devam etmesine olanak tanıyor.

Erzincan İl Müftülüğü ve Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen dersler, İslamî ilimlerin derinliklerine inmek isteyen öğrenciler için büyük bir avantaj sağlıyor. Alanında uzman hocalar tarafından verilen Tefsir, Hadis, Fıkıh ve Kelam dersleri ile öğrenciler, İslami ilimlerde sağlam bir temel oluşturuyor. Ayrıca, modern ve klasik Arapça eserlerle yapılan çalışmalar, dil yeterliliklerini artırarak öğrencilere akademik ve mesleki hayatlarında önemli bir katkı sunuyor.

İlahiyat Akademi Programı, sadece teorik bilgi ile sınırlı kalmayıp, öğrencilerin mesleki yeterliliklerini artırmaya yönelik Kur’an-ı Kerim dersleri de sunmaktadır. Bu dersler sayesinde öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlayarak, toplumda dini rehberlik yapabilecek yetkinliğe erişmektedir. Program, dört yıldır başarıyla uygulanmakta olup, gönüllü öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Hocalar
𝐃𝐫. 𝐄𝐤𝐫𝐞𝐦 𝐁𝐚𝐲𝐚𝐭 – 𝐀𝐫𝐚𝐩𝐜̧𝐚
𝐀𝐫𝐚𝐬̧𝐭ı𝐫𝐦𝐚 𝐆𝐨̈𝐫𝐞𝐯𝐥𝐢𝐬𝐢 𝐁𝐚𝐡𝐚𝐭𝐭𝐢𝐧 𝐀𝐛𝐚𝐤 – 𝐀𝐫𝐚𝐩𝐜̧𝐚
𝐃𝐨𝐜̧. 𝐃𝐫. 𝐈̇𝐛𝐫𝐚𝐡𝐢𝐦 𝐓𝐨𝐳𝐥𝐮 – 𝐇𝐚𝐝𝐢𝐬
𝐈̇𝐥 𝐌𝐮̈𝐟𝐭𝐮̈ 𝐘𝐚𝐫𝐝ı𝐦𝐜ı𝐬ı 𝐆𝐨̈𝐤𝐡𝐚𝐧 𝐁𝐚𝐝𝐞𝐦 – 𝐀𝐤𝐚𝐢𝐝
𝐃𝐫. 𝐌𝐞𝐡𝐦𝐞𝐭 𝐆𝐚𝐲𝐫𝐞𝐭𝐥𝐢 – 𝐅ı𝐤ı𝐡
𝐈̇𝐦𝐚𝐦-𝐇𝐚𝐭𝐢𝐩 𝐇𝐚𝐦𝐳𝐚 𝐘ı𝐥𝐦𝐚𝐳 – 𝐊𝐮𝐫’𝐚𝐧-ı 𝐊𝐞𝐫𝐢𝐦
𝐃𝐫. 𝐌𝐚𝐧𝐬𝐮𝐫 𝐘𝐚𝐲𝐥𝐚 – 𝐓𝐚𝐬𝐚𝐯𝐯𝐮𝐟
𝐄𝐫𝐳𝐢𝐧𝐜𝐚𝐧 𝐈̇𝐥 𝐌𝐮̈𝐟𝐭𝐮̈𝐥𝐮̈𝐠̆𝐮̈ 𝐈̇𝐥𝐚𝐡𝐢𝐲𝐚𝐭 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐬𝐢
Erzincan İl Müftülüğü İlahiyat Akademisi, Büyük Camii müştemilatında yer alıp 22 öğrenci kapasitesine sahiptir. Programın çok faydalı olduğunu ve desteklerinin devam edeceğini ifade eden Erzincan İl Müftümüz Muharrem Gül, programın daha fazla öğrencimize ulaşması için gayret edeceklerini belirterek programa destek veren hocalarımıza teşekkürlerini ifade etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler