Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GCA, İşveren Markası Projesi’ni hayata geçiriyor

  Gürok Grubun 30 yılı aşkın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyim ile cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla hareket eden GCA, çalışan deneyimini zenginleştirmeye devam ediyor.

  Gürok Grubun 30 yılı

  Gürok Grubun 30 yılı aşkın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyim ile cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla hareket eden GCA, çalışan deneyimini zenginleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, yeni markası GCA Career Forward ile “Gelecek İçin İlerle” sloganıyla yola çıkan GCA, 2024 yılında; var olan çalışanlarının marka elçisi olacağı, potansiyel çalışan ve stajyerlerin ise dikkatini çeken bir işveren markası oluşturmayı hedefliyor.

  2015 yılından bu yana cam ambalaj sektöründeki yenilikçi ürün yelpazesini, geleceği şekillendiren teknolojileri ile iş ortağı olarak gördüğü müşterileriyle buluşturan GCA, işveren markası olma yolunda da hızla ilerliyor. Bu çerçevede, GCA Career Forward markası ile güvenilirlik, gelişim ve çağdaşlık ilkelerini benimseyerek potansiyel çalışanlar ve stajyerlerle daha çok etkileşimde bulunmayı hedefleyen GCA; üniversiteler, gençlik kulüpleri, İK Dernekleri ve yerel ulusal kulüplerle işbirliği yaparak daha fazla genç yeteneğe ulaşmayı planlıyor.

  “Çalışanlarımızın kariyerlerinde önemli adımlar atmalarına yardımcı olacağız”

  İşveren markası olmak için bu konudaki gelişimlerine büyük bir önem verdiklerini belirten GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret, “GCA olarak, başarının sadece tutkulu, yetenekli ve sürekli değişime ayak uyduran bireylerin bir araya gelmesiyle gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu inanca dayanarak, çalışanlarımızın çalışma ortamlarını geliştirmek için çaba gösteriyoruz. İyi bir yol haritası belirledik ve güçlü bir plan oluşturduk. Etkin ve başarılı bir yol haritası oluşturma konusunda, deneyimli profesyonellerimiz ve ekibimizi daha da enerjik yapan genç kuşakların bakış açısından destek aldık. Bu yol haritası doğrultusunda; Gürok Grubu bünyesindeki şirketler ile oluşturduğumuz güçlü bağ ve mentorluk fırsatları ile çalışanlarımızın gerçek potansiyellerini ortaya çıkararak, kariyerlerinde önemli adımlar atmalarına yardımcı olacağız. Ayrıca, yetenekli ve vizyon sahibi profesyonellerle kariyerlerinde ilerlemeleri ve gelişmeleri için fırsat sunarken; dış paydaşlarımıza da örnek olmayı hedefliyoruz. Sürecimizi, farklı bakış açıları, katkılar, görüş ve öneriler ile beslemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

  “Kurum kültürümüzde eğitime büyük önem veriyoruz”

  Oluşturdukları organizasyon yapısı ile ilgili bilgi veren Gayret, “GCA olarak, sade etkili bir organizasyon yapısına sahibiz. Çalışanlarımız arasındaki iletişim ve etkileşim her seviyede yüksektir. Müdürlerimizden uzmanlarımıza kadar herkes birbirine yakın ve iletişime açıktır” dedi. Cam ambalaj üretimi özelinde dijitalleşmenin ve teknolojik gelişmelerin, çalışanların cam gelişimlerini önemli kıldığını belirten GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Gayret sözlerini, “Bu gelişimi yıllık planlamalarla takip ediyoruz. Ayrıca, cam üretimi endüstrisinde kadın istihdamının az olmasıyla ilgili farkındalıkla, sıcak üretim alanlarında kadın istihdamına öncülük ediyoruz. Bu yaklaşım, sektörde öncü bir adımdır. Çalışanlarımızın gelişimini desteklemek en önemli önceliklerimizden biridir. Özellikle kadın liderlik pozisyonlarında yüzde 30’un üzerinde temsiliyetimizle, ekibimize sürekli yeni yetenekler katıyoruz. Kurum kültürümüzde eğitime büyük önem veriyoruz. Çalışanların yetkinliklerini, bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlayan eğitim programları sunuyoruz. Gürok Grubu bünyesindeki Gürok Akademi, özel olarak tasarlanmış ve çalışanlarımızın kariyerlerini desteklemeyi amaçlayan çeşitli eğitim ve gelişim imkânları sunmaktadır” diyerek sonlandırdı.

  GCA HAKKINDA

  Temelleri 2015 yılında atılan GCA, Gürok Grubu’nun 30 yıla yakın süredir sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyimini cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla devam ettiriyor. GCA, sadece ülkemizde değil dünya çapında da önemli başarılara imza atarak, uluslararası arenada cam ambalaj sektöründe öncelikli tercih edilen oyunculardan biri olma yolunda hızla ilerliyor. Başta Orta Doğu, Avrupa, Birleşik Krallık ve Afrika ülkeleri olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. GCA, AR-GE alanında gerçekleştirdiği etkin ve sürdürülebilir çalışmalarıyla ülkemizdeki cam ambalaj sektörünü ileriye taşıyacak projeleri başarıyla yürütüyor. Çevreye ve insana saygıyı daima ön planda tutarak, kaliteli ve güvenli üretim anlayışıyla, “İş Ortağı” olarak kabul etiği müşterilerine ve ülke ekonomisine değer katmayı görev biliyor. Yaptığı farklı çalışmalarla ulusal ve global tasarım ödüllerine layık görülen GCA, küresel anlamda cam ambalaj sektörünün gelişimi için çalışan ve Yönetim Kurulu üyesi olduğu Avrupa Cam Ambalaj Üreticileri Federasyonu’nda (FEVE) global bir rol üstleniyor. Tasarımdan satış pazarlama faaliyetlerine kadar tüm süreçlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve BRC/PM Ürün Güvenliği Yönetim Sistemleri’ne uygun çalışıyor. GCA, cam ambalaj sektörünün önemli oyuncularından biri olarak, çevreye saygılı üretim ilkeleri doğrultusunda geri dönüşüme büyük hassasiyetle yaklaşarak, çeşitli projeler üretip uluslararası boyutta yürütülen çalışmalara da destek veriyor. GCA, Suder, Masuder üyesidir ve ASD ile ÇEVKO’nun Yönetim Kurulu’nda yer alıyor. Kütahya 1.OSB’de yer alan GCA tesislerinde üretim sürecinden, kalite kontrol ve paketleme proseslerine kadar her aşamada en son teknoloji ve tam otomasyon sistemleri kullanıyor. Daima ileriyi gören ve geleceğe yatırım yapan GCA, altyapısını birden çok cam fırınlarıyla üretim yapabilecek şekilde tasarladı. Bu doğrultuda ikincisini 2021’de devreye aldığı yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini yaklaşık iki katına çıkardı. Yeni fırın yatırımlarıyla Türkiye’nin ikinci büyük cam ambalaj üreticisi olma yolunda ise hızla ilerliyor.

  Erzincan Haber