Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Perşembe

29°/ 16°

Cuma

31°/ 17°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

29°/ 15°

Salı

30°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gazi ve Şehit Aileleri Unutulmadı

Yayınlanma:
ABONE OL
Gazi ve Şehit Aileleri Unutulmadı

19 Eylül Gaziler Günü ve Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı verilişinin yıldönümü dolayısıyla, gaziler ve şehit aileleri için Erzincan Valiliği tarafından yemek programı düzenlendi.

Programa Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu , 3. ordu Komutanı Korg. Veli Tarakçı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Şehit aileleri, Gaziler, Kamu Kurum müdürleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Askeri Erkan ve aileler  katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmalarını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun: ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise sağlıklı ömürler dilerim’ dedi

Daha sonra konuşmasını  yapan Erzincan Valisi Doç. Dr. Hamza Aydoğdu şunları kaydetti: ‘Günlerin en anlamlısı, bu toprakların derinliğine işlemiş bir hüzün, keder ve aynı zamanda gurur mevsiminde, huzurunuzda derin bir tazimle eğiliyorum.
Kahraman ordumuz, milletimizin yürekten inancıyla, el ele, omuz omuza zaferler kazandı. Düşmanın gözlerinde parlayan iştahla, hainlerin bölme hevesiyle ülkemizi işgal etmeye yeltendikleri her an, milletimizin yılmaz ruhu, demir bir duvar gibi karşılarında dimdik durdu. Bu topraklar, kahraman evlatlarının kanıyla sulanarak hainlerin karşısında bir kaleye dönüştü. 
Bu topraklar üzerinde, birlik ve beraberlik içerisinde, özgürce yaşamanın bedeli, bazen bir gözyaşı, bazen bir hasret, bazen bir can olmuştur. Ancak bu bedel, şehitlerimizin emanetçisi olan siz değerli ailelerimiz ve gazilerimiz sayesinde, vatanın sarsılmaz kalesi, milletin ebedi ışığı olarak kalplerimize kazınmıştır.
Bir nehir misali akıp giden zaman içerisinde, insan sayısız başarılar elde eder; pek çok ünvan, madalya ve rütbe kazanır.Ancak bazı rütbeler vardır ki onları elde etmek, bir ömür pahasına, sonsuz bir inanç ve sevgiyle mümkündür. Şehitlik ve gazilik işte bu yüce rütbelerden ikisidir. Bu rütbeler, öyle bir yere sahiptir ki, ne zamanın dişleri onları aşındırabilir ne de unutulma korkusuyla gölgede bırakabilir.
Bir milletin en derin izlerini, en kudretli anılarını bırakmış olan gazilerimiz, tarih boyunca sadece kendi dönemlerini değil, geleceği de aydınlatmışlardır. Sizler, vatanın tınısında yankılanan fedakârlık nağmelerisiniz; sizler, özgürlüğün sonsuz deryasında parlayan kahraman deniz fenerlerisiniz.
Devletimizin en temel vazifesi, bu toprakları bizlere vatan kılan şehitlerimizin hatırasını yaşatmak ve kıymetli ailelerine sahip çıkmaktır. Bu vazife, sadece bir minnet borcu değil, aynı zamanda devletimizin en kutsal yemini, en derin mükellefiyetidir. Bizler, her zaman sizlerin yanında olmaya, sizlerin sıcak yuvalarınızda hissettiğiniz her türlü ihtiyaç ve beklentiye cevap olmaya devam edeceğiz.Bir şehit, vatanın sınırlarını kanıyla çizerken, bir gazi de bu sınırlar içerisinde yaşamanın, özgürce soluk almanın anlamını tüm benliğiyle yaşar. 
Bu nedenle, şehitlerimizin mirası, gazilerimizin emanetidir. İşte bu emaneti korumak, yüceltmek ve yarınlara taşımak bizim en büyük görevimizdir.
Gökyüzüne yazılan kahramanlık destanlarınızı, yıldız yıldız okuyan bu millet, her daim sizlere minnettar olacak, sizlerin yanında olacaktır. Bu vesileyle ülkesi ve milleti için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, yakınlarına sabır ve metanet, gazilerimize de uzun ömür ve mutluluk diliyorum. Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyor sözlerimi İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif’in Ordunun Destanı şiirinden bir bölümle bitiriyorum:

Yılmam ölümden, yaradan, askerim /Orduma ‘Gazi’ dedi Peygamber’im
Bir dileğim var ölürüm isterim/Yurduma tek düşman ayak basmasın
Âmin desin hep birden yiğitler/ Allahu ekber gökten şehitler/ Âmin! Âmin! Allahu ekber

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler