Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2020 çağrı döneminde Matematik Öğretmeni  Ela CANBAZ tarafından hazırlanan ‘Farklılıkları Kucaklamak’ adlı ERASMUS+ projesi Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye uygun bulundu.  

2020-1-TR01-083852 numaralı ve “Farklılıkları Kucaklamak(Embracing the Varieties)” isimli Erasmus+ projesi kapsamında  Okul Müdürü Fatih DEMİRTAŞ , öğretmelerimiz Harun YALÇINKAYA, Ela CANBAZ, Göknur KAYA Soncan CEYLAN,  Oğuzhan Mutlu ve Yakup İLHAK’ın  katılımı ile 7  öğretmen 22-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Floransa kentine hareketlilik gerçekleştirildi. Okul Öğretmenleri Europass Teacher Academy ev sahipliğinde eğitmen  Layla DARİ tarafından verilen “Managing a diverseclassroom: facing upcoming challenges” isimli 6 günlük kursu tamamlayıp sertifikalarıyla döndüler.

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatih Demirtaş  proje sonrası okul Öğretmenleri ile bir araya gelerek yapılan proje hakkında bilgiler verdi. Sınıflardaki yabancı uyruklu ve özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için öğretim yöntemlerinin çeşitlendirilerek sınıf ortamlarının zenginleştirilmesinin sağlanması amacıyla başlattığımız projede hareketliliğin ardından yaygınlaştırma çalışmaları başlatılmıştır. Bu faaliyetler kapsamında öncelikle hareketliliğe katılan öğretmenler arasında değerlendirme toplantısı yapılmıştır. Grup adına açılan sosyal medya hesabından proje boyunca paylaşımlar yapılmış olup 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk haftası  okulumuz öğretmenlerineeğitim hakkında seminer düzenlenmiştir. 2022 yılının sonuna kadar ilimizde bulunan  öğretmenlere seminer verilmesi planlanmaktadır.yapılan projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.