Erzincan Medya
34° Erzincan

Erzincan

34°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ev Hanımlarına Emeklilik Müjdesi

Yayınlanma:
ABONE OL
Ev Hanımlarına Emeklilik Müjdesi

TBMM dilekçe komisyonunda yer alan başvurular arasında yer alan ve oldukça fazla dikkat çeken ev hanımlarına emeklilik müjdesi geliyor. Bu başvuru dosyasına göre 25 yılını ev hanımı olarak doldurmuş olanlar, emekli olarak devlet desteği alabilecek. Peki detaylar ve son durum ne? İşte cevaplar…

Mecliste yeniden gündem olan torba yasa düzenlemesinde en çok merak edilen başlık, ev hanımlarına emekli olma imkanı tanınması. Kendine ait bir sigortası ya da güvencesi olmayan ev hanımları için devreye alınan sigorta sistemi sayesinde ev hanımları da sosyal güvence sahibi olacak.

Ev hanımlarına sunulacak olan bu emeklilik imkanında daha az prim ödeyerek emekli olma imkanı veriliyor. Bu da en büyük avantajlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda emeklilik şartı da 4.500 güne kadar çekilmesi planlanıyor.

Diğer bir adım ise çocuk sayısına göre emekliliğin gündeme alınması. Bir diğer adım ise çalışan anneler için yapılacak olan düzenlemeler olacak. Son olarak torba yasada doğum borçlanması ele alınıyor.

Meclise kısa sürede sunulması beklenen bu torba yasa sonrası kararlar da merakla beklenmeye devam ediyor. Yasaların kabul edilmesi halinde ise kadınlara büyük kolaylık ve imkanların sunulacağı tahmin ediliyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com