Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Ev Hanımlarına Emeklilik Müjdesi

  TBMM dilekçe komisyonunda yer alan başvurular arasında yer alan ve oldukça fazla dikkat çeken ev hanımlarına emeklilik müjdesi geliyor.

  TBMM dilekçe komisyonunda yer

  TBMM dilekçe komisyonunda yer alan başvurular arasında yer alan ve oldukça fazla dikkat çeken ev hanımlarına emeklilik müjdesi geliyor. Bu başvuru dosyasına göre 25 yılını ev hanımı olarak doldurmuş olanlar, emekli olarak devlet desteği alabilecek. Peki detaylar ve son durum ne? İşte cevaplar…

  Mecliste yeniden gündem olan torba yasa düzenlemesinde en çok merak edilen başlık, ev hanımlarına emekli olma imkanı tanınması. Kendine ait bir sigortası ya da güvencesi olmayan ev hanımları için devreye alınan sigorta sistemi sayesinde ev hanımları da sosyal güvence sahibi olacak.

  Ev hanımlarına sunulacak olan bu emeklilik imkanında daha az prim ödeyerek emekli olma imkanı veriliyor. Bu da en büyük avantajlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda emeklilik şartı da 4.500 güne kadar çekilmesi planlanıyor.

  Diğer bir adım ise çocuk sayısına göre emekliliğin gündeme alınması. Bir diğer adım ise çalışan anneler için yapılacak olan düzenlemeler olacak. Son olarak torba yasada doğum borçlanması ele alınıyor.

  Meclise kısa sürede sunulması beklenen bu torba yasa sonrası kararlar da merakla beklenmeye devam ediyor. Yasaların kabul edilmesi halinde ise kadınlara büyük kolaylık ve imkanların sunulacağı tahmin ediliyor.

  Erzincan Haber