Erzincan Medya
23° Erzincan

Erzincan

23°

Erzincan

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 17°

Cumartesi

28°/ 19°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Eski Askeri Hastane Sağlık Hizmetine başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Eski Askeri Hastane Sağlık Hizmetine başladı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dörtyol Yerleşkesinde (eski devlet hastanesi) hizmet veren bazı poliklinik ile servisler yeni yapılacak hastanemizin inşaat çalışmaları nedeniyle, Işıkpınar yerleşkesi eski askeri Hastane olarak hizmet veren binaya taşınarak hizmet vermeye başladı.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesi başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız Işıkpınar yerleşkesine taşınma süreci ile ilgili olarak yaptığı açıklama da; “Sayın Başbakanımızın talimatları ve Sağlık bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda yeni yapılacak olan hastane ihale süreci başlamıştır. Bu sürecin ilk etabını oluşturan dört yol yerleşkesinde ki binamızın boşaltılması işlemini bugün itibari ile tamamlamış bulunuyoruz. Daha önce eski dünya göz ve Kızılay binaları için yapılan planlamalarda acil servis ve göz poliklinikleri yaklaşık bir hafta öncesinde hizmete açılmıştı. 28 Mayıs itibariyle de Işık pınar binamızda dört yol yerleşkesinde ki servislerimizi eski adı askeri hastanenin olduğu yeni yerimize taşıdık ve hizmet vermeye başladık dedi.

Başhekim Doç. Dr. Kuyruklu yıldız, Fizik Tedavi rehabilitasyon, servisi, Göğüs Hastalıkları servisi, Enfeksiyon Hastalıkları servisi, Psikiyatri servislerimiz burada hizmet verecek. Burada yaklaşık 75 adet yatak kapasiteli servis hizmetini burada sunacağız. Burada poliklinik olarak aktif şekilde hizmet veren 7 poliklinik var. Bunlarda Dâhiliye Poliklinikleri, Radyoloji Polikliniği, Kardiyoloji polikliniği, Enfeksiyon hastalıkları polikliniği, Göğüs Hastalıkları Polikliniği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastalıkları poliklinikleri ve psikiyatri polikliniği için burada hizmet verilmeye başlandı. 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerimizin tamamını bir sonra ki haftaya kadar Işıkpınar hastanesi hizmet binamıza taşımış olacağız. Bir kısmı araştırma hastanesinde bir kısmı ise Devlet hastanesi kısmında bulunan servislerin hepsini buraya taşıdık. Haftaya bütün rehabilitasyon hizmetlerini sunmaya başlamış olacağız. 

Planlamanın uzun süreçli olduğunu belirten Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesi başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, yaklaşık 3 aydır bu sorunun çözümü için uğraştık. Akabinde olabilecek elimizde ki imkânları en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımıza sunmaya çalışıyoruz. Biraz sabrederek daha güzel şeyler olabileceğini de belirten başhekim Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, Elimizde ki bina imkânları bunlardı dedi.

Özellikle Sosyal Sigortalar Hastanesinin neden kullanılmadığı üzerine sorular sorulara ise verdiği cevapta, 2017 yılında sağlık bakanlığının raporunda hastanenin yıkımı gerekiyor. Bina güvenliğinin yeterli olmadığından dolayı bu hastane kullanılmadı. Işıkpınar yerleşkesi hastanesinin fazla uzak sayılamayacağını belirten Doç. Dr. Kuyrukluyıldız, Erzincan Belediyemiz buraya 15 numaralı servis koydu. Bu servis Dört yoldan kalkıyor. Hastaneye ulaşım bu aşamada bu şekilde olacak. Tabi ki kendi araçları ile gelenler de oluyor. 

Yeni hastane binamızın tamamlanmasına kadar en iyi sağlık hizmetini eldeki imkânlara göre vereceklerini belirten Doç. Dr. Kuyrukluyıldız,  İnşallah bu süreci sıkıntısız bir şekilde atlatırız” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler