Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, "Şehrimizin sadece mahalle ölçeğindeki peyzaj ihtiyacını karşılamıyor aynı zamanda şehrin geneline hitap edecek büyük ölçekli yeşil yaşam alanları oluşturmaya da devam ediyor.

Hemşerilerimizin özlemle beklediği Esentepe bölgesinde, çocuklarımızın daha önce deneyimlemediği macera parkları, zemin trombolinleri, kaykay pisti, masal parkları, bisiklet yolları ve kapalı oyun parkı gibi bir çok yeniliği içerisinde barındıran yaklaşık 200 bin m2 rekreasyon alanının 1. Etabını oluşturan 60 bin m2 lik alanda çalışmalar devam ediyor.

Yaklaşık 150 Milyon TL maliyetle yapılacak olan bu proje ile Esentepe vatandaşlarımız için keyifli bir sosyal yaşam alanı ve cazibe merkezi olacak.

"Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali”nin hazırlıklarına başlandı "Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali”nin hazırlıklarına başlandı

Ayrıca mevcut Esentepe Sosyal Tesisleri de yap işlet devret modeli ile ihale edilmiş ve yüklenici tarafından 2023 yılında tamamlanarak faaliyete geçirilecektir.