Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

31°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincanspor Kongresi Bildiğiniz Gibi!

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincanspor Kongresi Bildiğiniz Gibi!

Haber- İBRAHİM GÜRLER

Anagold 24 Erzincanspor olağan genel kurulu Erzincan Belediyesi toplantı salonunda yapıldı. Tartışmaların yaşandığı toplantıda Erzincanspor Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, eleştiride bulunan taraftarları sustururken, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Şimdiye kadar Erzincanspor’a gereken tüm desteği verdiğini söyledi. 

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig’de mücadele eden Anagold 24 Erzincanspor’un olağan genel kurulu Erzincan Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Genel kurul toplantısına Anagold 24 Erzincanspor Başkanı Ahmet Tanoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti İl Başkanı M. Cavit Şireci, Milliyetçi Hareket Parti İl Başkanı Sakin Sönmez,AK Parti Erzincan Milletvekili adayları Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan Milletvekili adayları Bekir Aksun, Mutlu Özdemir, delegeler ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda ilk olarak divan heyeti oluşturuldu. Denetleme kurulu, faaliyet raporu ve bilançonun okunması ve ibrasının ardından yönetim ve denetim kurulunun seçimi gerçekleştirildi.
Divan Başkanlığını Ahmet Sazlı’nın yaptığı toplantıda, kürsüye ilk olarak Kulüp Başkanı Ahmet Tanoğlu, çıktı. 

ELEŞTİRİ DEĞİL MOTİVE EDİN 
Tanoğlu konuşmasında 3 yıldır görev yaptıklarını söyleyerek bu üç yıl içinde ne başarılı olduk nede başarısız olduğumuz söylenemez dedi. Tanoğlu konuşmasına şöyle devam etti. Herkes açık ara Şampiyon olmak istiyor, bende istiyorum ama bu bir kişiyle olacak iş değil. Gerektiğinde siyasilerden, algı ve lobiden faydalanamadıklarını söyledi. Tanoğlu kendisine yapılan eleştirilere cevap vererek, ben bu kulüp için gece üçlere kadar, zaman harcadığını, fedakarlık yaptığını ifade ederek,  yapılan eleştirel ile demorilize olduğunu ve kendisini motive etmelerini istedi. 

KARAMAN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEGIZ 
Ak Parti Erzincan milletvekili adayı Süleyman Karaman ise konuşmasında Erzincanspor’un bu sene başarılı bir sezon geçirdiğini söyledi. Erzincanspor bu sene şampiyonluğu kıl payı kaçırdı, ama inşallah seneye bu şampiyonluğu kaçırmayacak.  Erzincanspor’un bu sene bir üst lige yükselmesi için maddi ve manevi desteği vereceğiz dedi.  Erzincanspor bu sene başarılı oldu, seneye de daha başarılacak, sizin canınızı sıkan her konuyu çözüme kavuşturacağız. Dedi. 
ERZİNCANSPOR GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ
MHP Milletvekili adayı Bekir Aksun, ise konuşmasında Erzincan’ın sporunun yükselmesinden yanayız, ama bunları bir araya getirecek bir yapının oluşması gerekiyor dedi.  Kulübümüze gerekli desteği sağlayabilmek için birlik oluşturmamız gerekiyor, ne gerekiyorsa siyasetten arınmış bir şekilde bu kulüp yüceltilmelidir. Erzincanspor Erzincan için bir değerdir. Bu takımı hak ettiği yere taşımak için Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak elimizi ve gövdemizi  taşın altına koymaya hazırız dedi. 

ERZİNCANSPOR’A HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERDİK AHMET BAŞKAN’DA ÇOK İYİ BİLİYOR 
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ise konuşmasında, Bu şehir hepimizin bu şehirde 4.5 yıldır sporun her alanında destek olmaya çalıştık. Hiçbir şeyi esirgemedik. Belediyenin imkanları dahilinde bizim ne kadar fedakarlık yaptığımız kulüp başkanı çok iyi bilir. Erzincanspor’un bir üst lige çıkması için Başta Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere milletvekilimiz, Şehrimizin ivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar yaptık. Futbol takımı geleceği yere geldi, kendimizi inkar etmeyelim, acımasızca da eleştirmeyelim. Ahmet beye ve yönetim kurulunda teşekkür ediyorum, borçlu bir kulüp aldı ve borçsuz hale getirdi. Ama zannetmeyin ki bu sadece Ahmet Bey, veya kulüp yönetimi sayesinde Anagold’dan yıllık 3 milyon Erzincanspor kasasına aktaran bir siyasi irade var bunun başında da Başbakanımız var.  
BİZ TESİSLER KONUSUNDA ENGEL OLMADIK
Tesisler konusunda da görüşlerini ifade eden Başkan Başsoy, Erzincanspor o tesislerde şampiyon oldu, binaya bahane bulmaya gerek yok, Şampiyon olacak adam o binada da şampiyon olur. Gerekli imar işlemlerini yapalım dedik.  Biz tesisler konusunda engel olmadık neye itiraz ediyorsunuz anlamdım. Tesisin yapılmasını da biz sağlayacağız.  Geldiğimiz nokta iyi bir nokta biz bir bütün olmamız lazım, Ele le vererek bu takımı 1. Lige çıkarmanın yolunu aramalıyız. Şimdiye hangi futbolcu denildiyse alındı. 

GENEL KURULA GELMEYEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ VARDI
Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde Ahmet Tanoğlu yeniden başkan seçilirken, yeni yönetimde yer alan bazı isimlerim genel kurulda bulunmadığı ise gözlerden kaçmadı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler