Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan’da etkili olan kar yağışını fırsata çeviren Erzincanlı gençler sokakları kayak pistine çevirdi. Sokakta kayak yapan gençler fırından ekmek almaya da kayakla gidiyor.
Erzincan’da iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı kent merkezini ve ilçeleri beyaza bürüdü. Kar kimileri için çile olurken kimileri için de eğlence haline geldi. Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde 40 santimetreyi bulan kar yağışı cadde ve sokakları tamamen kapladı. Kayak kıyafetlerini giyinerek gece geç saatlerde boşalan cadde ve sokaklara çıkan gençler kayak takımları ile kayak yapmanın keyfini yaşıyor. İlçe merkezini kayak yaparak turlayan gençleri gören vatandaşlar ise şaşkınlık geçiriyor. Sokaklarda kayak yapmanın tadını doyasıya yaşayan gençler fırından ekmek almaya da kayakla gidiyor.
“Sokaklarda kayak yapıyoruz”
Özlemini çektikleri karın sonunda yağdığını ifade eden Muhammet Halepli, “Erzincan’ın Üzümlü ilçesindeyiz. Uzun zamandır özlemini çektiğimiz kar yağdı. Bizlerde tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Sokaklarda kayak yapıyoruz. Tabi bunu hayatımızı ve kimsenin hayatını tehlikeye atmadan yapıyoruz. Gece geç saatlerde trafiğin olmadığı zamanlarda yapıyoruz. Düşünün ki fırından ekmek almaya dahi kayaklarla gidiyoruz” diye konuştu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
İŞKUR En Az 21.489 TL Maaşla İlkokul Mezunu Binlerce Kişiyi İş Sahibi Yapıyor
Bu Arabaların Trafiğe Çıkması Yasaklanıyor: İçişleri Bakanlığı Resmen Duyurdu
82 Plakalı İlimiz Belli Oldu! Karar Çıktı!
65 yaş üstüne kötü haber! Bedava toplu taşıma için yeni karar! 1 Ağustos’ta başlıyor
8.2 büyüklüğünde deprem uyarısı! Naci Görür riskli ili duyurdu
Memurlara Yıllık İzin Müjdesi! 4 ile 8 Gün Ekleniyor