Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

ErzinCANFest 2022 Fuarı Açıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
ErzinCANFest 2022 Fuarı Açıldı

ErzinCANFest 2022 kapsamında Saat Kulesi Meydanı Barış Manço Parkında kurulan ve yöresel ürünlerin yerel esnaflar tarafından satışa sunulduğu fuar alanındaki stantların açılışı yapıldı. Fuarda birbirinden farklı ürünler satışa sunuldu.

Fuarın açılışına Erzincan Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekin Aksun,  EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Kurum amirleri, Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf Odaları Birliği temsilcileri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Açılışta konuşan EBYÜ Rektörü Akın Levent bu tür etkinliklerin önemine değinerek düzenlenen festival şehrimize nefes verecek dedi. Belediye Başkanı Bekir Aksun ise bu tür etkinliklerle halkın PANDEMİ etkisini üzerinden atacağını belirterek şehirde canlılık yaşanacağını belirtti.

Açılışta konuşan Vali Mehmet Makas ErzinCANFest 2022 kapsamında  düzenlenen fuarda yerel esnaflardan oluşan ve yöresel ürünlerin satışa sunulduğu stantlarla il ticaretine katkı sağlanacağını belirterek tüm Erzincan halkını fuar alanına davet etti. Vali Mehmet Makas “Yerel esnafımıza destek verebilmek adına, 70 esnaf standını açmak üzere buradayız. Sadece kitap fuarı ve yöresel esnafımızın tezgahı şeklinde değil, yerel sanatçılarımızın yer alacağı bir sahnemiz var. Çocuklarımıza, evlatlarımıza yönelik oyun parkı var. Birlik ve beraberliğimizi pik yaptıracağız, 7’den 77’ye tüm kesimlere, toplumun tüm katmanlarına hitap edip bir arada hemhal olmayı göstereceğiz.  Yine belirtmek istiyorum, bu faaliyetlerin hiçbirinde geliş gidişlerimiz, kamu mekanlarının kullanılması, kamu araçlarının kullanılması haricinde kuruş kamu kaynağı yoktur. Hepsi sponsorlar marifetiyle yapılmaktadır. Bankalarımız da var, işadamlarımız da var, İstanbul’daki hemşerilerimiz de var. Kitap ve esnaf fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Ardından Fuar açılışı il protokolü tarafından yapılarak stantlar gezildi. Vali Makas beraberindeki il protokolüyle birlikte satışa sunulan ürünler hakkında esnaflardan bilgi aldı. Fuar açılışına halkın yoğun ilgisi vardı. Fuara katılan esnaflar ise fuarın hazırlanmasında emeği olanlara teşekkür ettiler. Fuarda yerel esnaflar tarafından oluşturulan stantlarda ev hanımlarının hazırladığı birbirinden farklı yöresel yiyecekler, Bakır El Sanatları, Meşhur Erzincan Tulum Peyniri,  el emeği göz nuru ürünlerle birlikte el işlemelerinden giyime kadar birçok farklı ürün satışa sunuldu.

Alanda  hizmet veren çocuk oyun grupları ve dinlenme alanlarıyla birlikte yerel sanatçıların sahne alacağı halk konserleri de düzenlenecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com