Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan’dan O Ülkeye Transfer!

  Erzincan’ın yetiştirdiği başarılı badminton sporcuları Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci, Almanya ligine transfer oldular.

  Erzincan'ın yetiştirdiği başarılı badminton

  Erzincan, badminton konusunda başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci de bunlardan ikisi. Başarıları ile dikkatleri üzerlerine çekmeyi başaran ikili, Almanya ligine transfer oluyor.

  Almanya’nın Bonn şehrinde yer alan Beuel Klubüne transferleri gerçekleştirilen Bengisu ve Nazlıcan, Erzincanlı Avrupa Şampiyonu olarak da adlarını duyurmuşlardı. Milli sporcular bu teklifi kabul ederek 2023 – 2024 sezonunda yeni klüplerinin başarısı için çalışmaya başlayacak. Milli takım antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin, 7 yaşından beri aralarında olan ve ülkemize birçok başarı kazandıran sporcuları için oldukça mutlu ve gururlular. Almanya gibi  bir spor devine, Erzincan’da yetişen başarılı oyuncuların transfer olması hem Erzinca’ın gururu hem de ülkemizin gururudur diyen antrenörler, bu desteklerin artmasıyla uluslararası başarıların da artacağını belirtti. (İHA)

  Erzincan Haber