Erzincan’da yıllardır süre gelen toplu bayramlaşma töreni bozulmadı. Ramazan Bayramının ilk günün de Erzincan Belediyesinde bir araya gelen Erzincanlılar bayramlaştı.

Düzenlenen toplu bayramlaşma törenine AK Parti Genel Başkan Vekili son Başbakan Binali Yıldırım, Vali Vekili Yunus Emre Temel, 3. Ordu Komutanı Korg. Yavuz Türkgenci, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askeri ve sivil erkanın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlik Programı Gerçekleştirildi 5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlik Programı Gerçekleştirildi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada; " Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı günlerdir. Mutluluklar paylaşıldıkça artar, acılar ise paylaştıkça azalır.

Asrın felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Öyle büyük bir milletin sahibiyiz ki nerede bir sorun var, nerede bir felaket var, yediden yetmişe herkes elinde ne imkanı varsa yardım için koşuşturuyor. Bunu Kahramanmaraş'ta, Adıyaman’da, Hatay’da, Gaziantep’te, Adana’da, Urfa’da, Kilis’te ve Osmaniye’de gördük. Bugün 81 ilin valisi deprem bölgesinde ve orada depremzede kardeşlerimizle vakit geçiriyor, onların dertlerine derman oluyor. Erzincan Valimizde şuan da Hatay ilimizde depremzede vatandaşlarımızla birlikte bayramını geçiriyor” dedi.

Yıldırım, konuşmasının devamında; "Ülkemiz bir yandan terörle mücadele veriyor. Terörle mücadelede çok şehitlerimiz oldu ama bugün terör Türkiye gündeminin en aşağı sıralarında. Başbakan olarak ilan edildiğimde ilk sözüm 'terörü Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız' oldu, çıkardık mı? Ama gördüğüm bir tehlikeyi sizinle paylaşacağım. Terörü yeniden hortlatmaya çalışanlar var, buna karşı uyanık olmamız gerekiyor. Terör örgütünü meşrulaştırmaya çalışanlar var, dış mihraklar var. Bunlara karşı dikkatli olacağız. Büyük bedel ödedik, tekrar bedel ödemek istemiyoruz, enerjimizi buralarda yok etmek istemiyoruz. Enerjimizi yeni yüzyılda, yeni hizmetler, yeni projeler, yeni istihdamlar için harcayacağız.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler Erzincan ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 100 yıl önce emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkacağız. Cumhuriyetimize, vatanımıza, bayrağımıza, toprağımıza, milletimize zarar verecek hiçbir harekete asla ve asla geçit vermeyeceğiz. Ne diyoruz, 'tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek millet'. Bu doğrultuda emin adımlarla geleceğe yürüyeceğiz.” dedi.