Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Perşembe

29°/ 16°

Cuma

31°/ 17°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

29°/ 15°

Salı

30°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da sürü yönetimi kursu başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da sürü yönetimi kursu başladı

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen sürü yönetimi kursu 56 kursiyerin katılımı ile başladı.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin birlikte yürüttüğü sürü yönetimi kursu 56 kursiyerin katılımı ile başladı. Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ile Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş kursiyerleri ziyaret ederek kurs hakkında bilgiler aldı. Koyun ağılı ve keçi barınağı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanların besleme ve bakımını yapabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklara karşı koruyabilme ve mücadele edebilme, biyogüvenlik uygulamalarına hâkim olma, sağım yapabilme yeteneği kazandırmak ve kırsal alanda sürü yönetimi elemanlığını daha cazibeli bir meslek haline getirmek amaçlanıyor.

Erzincan’ın 430 binin üzerinde küçükbaş hayvan varlığına sahip olduğunu ifade eden Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, “Küçükbaş hayvancılık sektörünün bir ülke markası olan Erzincan tulum peynirinin üretimi açısından büyük önem taşıyor. Küçükbaş hayvancılık sektörünün gelişimi için sürüleri yöneticilerinin bilinçli olmasının büyük önem taşıyor. Sürünün idare edilmesi, otlatılması, beslenmesi ve bakımı, hastalık ve zararlılardan korunması gibi birçok konuda sürü yöneticilerine büyük işler düşüyor” diye konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler