Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da minik öğrenciler gıda denetimi yaptı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da minik öğrenciler gıda denetimi yaptı

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencilerine minik gıda denetçisi kimlik kartı verilerek marketlerde denetim yaptırıldı.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda, ilkokul öğrencilerine “16 Ekim Dünya Gıda Günü” olması dolayısıyla gıda güvenirliliği, yeterli ve dengeli beslenme, gıda zehirlenmelerine karşı alınacak önlemler, gıda ve personel hijyeni, yaşanan olumsuzluklarda Alo-174 Gıda Hattı’nın kullanılması ve gıda satış noktalarından ürün satın alınmasında dikkat edilecek hususlarda slayt sunumu eşliğinde teorik eğitim verilerek minik gıda denetçisi kimlik kartları verildi.

Eğitimin ardından Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personelleri minik gıda denetçileri ile birlikte marketlerde gıda denetimi yaptı.

Verilen eğitimden sonra öğrencilerin alış veriş yaparken daha dikkatli olacaklarını ifade eden Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ise sizlerde artık birer minik gıda denetçisi oldunuz, bundan böyle ailenizle yapacağınız gıda alışverişinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini, olumsuz bir durumda nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrendiniz” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler