Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden Erzincan için bölge genelinde yağmur şeklinde başlayacak yağışların öğleden sonra kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar, şeklinde olacağı uyarısında bulundu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden Erzincan için kuvvetli kar yağışı, fırtına ve zirai don uyarısında bulunuldu.

 Meteoroloji 12. Bölge Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; 29.03.2023 Çarşamba günü bölge genelinde yağmur şeklinde başlayacak yağışların öğleden sonra kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde yer yer yoğun kar, şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.
Rüzgârin güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-70 km/saat), yüksek kesimlerde hamleli kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), tam fırtına (90-100 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.
Hava sıcaklıkların çarşamba gününden itibaren 8 ila 10 derece azalarak mevsim normali altında seyredeceği, kuvvetli yağışların perşembe sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi ancak 
soğuk havanın Cuma gününe kadar etkili olması beklenmektedir.
Beklenen kuvvetli kar yağışı ve kuvvetli fırtına ile birlikte meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı yer yer tipi ve görüş mesafesinde azalma, çatı uçması ve ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Geçerlilik Periyodu: 29.03.2023 00:00 - 30.03.2023 06:00