Erzincan Medya
32° Erzincan

Erzincan

32°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da korona virüsle mücadele ve saha çalışmaları

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da korona virüsle mücadele ve saha çalışmaları

Erzincan’da yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarından oluşan filyasyon ekibi, virüsü taşıyanların temas ettiği kişileri tespit etmek için 24 saat sahada görev yapıyor.

Sağlık ekipleri Türkiye’nin pandemiyle mücadelesine sahada yürüttükleri özverili çalışmalarla büyük katkı sağlıyor. Korona virüs ile mücadelenin en önemli boyutu olan risk altındaki kişilerin takibini yapan ekipler, gelen çağrılar üzerine ev ve iş yerlerini de ziyaret ediyor, risk altındaki vatandaşların korona virüs belirtisi taşıyıp taşıyamadığına bakıyor, genel sağlık durumlarını kayıt altına alıyor.

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, korona virüsle mücadele ve saha çalışmalarını yerinde değerlendirme amacıyla 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına ziyarette bulundu.

Başhekim Uzm. Dr. Yasin Bilgin ile sahada yapılan çalışmaları istişare eden İl Sağlık Müdürü Hirik’e değerlendirmelerde Sağlık Hizmetleri Başkanı İlknur Koç Olçaş, Başkan Yardımcıları Dr. Gülşah Taş ve Ünsal Sarıoğlu, eşlik etti.

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik personeller ile sohbet ederek, pandemide gösterilen özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler