Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da jeotermal serada il ürünler alındı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da jeotermal serada il ürünler alındı

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu 40 bin metrekare alanda kurulu jeotermal serada yetiştirilen ilk domateslerin hasadına katıldı.

Üretici için bereketli bir hasat dönemi olmasını dileyen Vali Aydoğdu, firma sahibi Baycan Sarısu’dan üretim faaliyetleri hakkında bilgiler alarak çalışanlara kolaylıklar diledi.
Erzincan’ın tarım alanında verimli topraklara sahip bir şehir olduğunu belirten Vali Hamza Aydoğdu, “İlimiz şu anda Doğu Anadolu Bölgesinde seracılık alanında 2. sırada. Yakın bir zamanda sera alanı varlığımıza 350 dönümlük bir alan daha eklenecek ve toplam sera alanımız 950 dönüme çıkacak. Buna bağlı olarak ta yaklaşık 700 kişiye daha istihdam sağlanacak. 1000 dönümlük jeotermal sera OSB kurulumu için de çalışmalarımız devam ediyor. alanıyla Erzincan. Doğu Anadolu Bölgesi’nde, üretim baz aldığında sera üretiminde ikinci sırada. İlimiz ekonomisi ve istihdamı açısından çok büyük önem taşıyan seracılık sektörünü daha ileri noktalara taşımak için çok ciddi çalışmalarımız oldu. Kemah yolu üzerinde 500 dönümlük arazi Erzincan İl Özel İdaresi, Erzincan Belediyesi’ne tahsis edilmiş ve bahse konu yerde kullanım alanları ve zorunlu yapı yerleri ayrıldıktan sonra 500 dönümlük toplu sera bölgesi oluşturulmuştur. Bu alanlarla ilgili il özel illeri tarafından yapılan ihaleler alt kiracılara verilmiş ve ilk gün itibariyle bütün arsalarımız vatandaşlarımıza dağıtılmıştır. Erzincan’ın ekonomisi ve istihdamı için önemli olan bu projeleri hayata geçiren, emek harcayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com