Erzincan’da  Göçmen Kaçakçılığı suçunu gerçekleştirdiği tespit edilen 3 şüpheli şahıs ile birlikte 2 kimliksiz Afganistan uyruklu şahıs yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen takip sonucu öncü artçı şeklinde seyreden iki araç Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde bulunan Akyazı uygulama noktasında durduruldu.Araç içerisinde bulunan ve Göçmen Kaçakçılığı suçunu gerçekleştirdiği tespit edilen 3 şüpheli şahıs ile birlikte 2 kimliksiz Afganistan uyruklu şahıs yakalandı.
Şüpheli şahıslardan alınan beyan ve çevrede yapılan detaylı araştırma neticesinde, olay yerinden ayrılan 5 kimliksiz Afganistan uyruklu şahıs ve bu şahısları İstanbul iline götürmek isteyen ve sığınmacı kimliği olan 2 Afganistan uyruklu şüpheli şahıs yakalandı. "Göçmen Kaçakçılığı" suçundan adli tahkikatı tamamlanan 5 şüpheli şahıs sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü  tarafından yapılan açıklmada; ‘başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere düzensiz göç ile mücadeleye yönelik çalışmalarımızı tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edilecektir’ denildi