Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 17°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Erzincan’da İl Pandemi Kurulu Vali Mehmet Makas başkanlığında toplandı.

İl Pandemi Kurulu toplantısı, Vali Makas başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik tarafından korona virüsle mücadele kapsamında il genelinde yürütülen çalışmalara yönelik kurula sunum eşliğinde bilgi verildi.

İl genelinde korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmaları ile vatandaşların tedbirlere uymaları sonucu vaka sayılarında ki düşme eğiliminin devam ettiğine değinen Vali Makas, bu düşüşün devam etmesi için hep birlikte hareket edilmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Bu nedenle büyük fedakarlıklarla elde edilen bu kazanımların heba olmaması ve vaka sayılarının daha da düşmesi için rehavete kapılmadan ilgili personeller tarafından filyasyon, izolasyon, denetim, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin aynı hassasiyetle sürdürülmesinin, bununla birlikte gerek esnaflarımızın ve gerekse de tüm vatandaşlarımızın belirlenen tüm kurallara aynı titizlikle uymasının önemini belirtti.

Bu salgının bir an önce hayatımızdan çıkartılması ve normal yaşantıya en kısa sürede dönülmesi için aşılamanın çok önemli olduğuna da vurgu yapan Vali Makas, aşı sırası gelen vatandaşlarımızın mutlaka aşılarını yaptırmaları gerektiğini belirtti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler