banner293

banner292

Yeni Türk Cumhuriyeti’ne Erzincanlı Bakan

Erzincanlı Salih Yıldıran, Ticaret Bakanı olarak atandı.

Erzincan 17.03.2023, 14:14 18.03.2023, 13:07 Erzincan Medya
Yeni Türk Cumhuriyeti’ne Erzincanlı Bakan

Erzincanlı Salih Yıldıran, Ticaret Bakanı olarak atandı.
Ermenistan ve Nahcivan arasındaki bölgeyi kapsayacak Azerbaycan’ın iç bölgelerine doğru sınırı ilerleyen Göyce- Zengezur Türk Cumhuriyeti bağımsızlığını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. 
Bağımsızlığının ardından Türk devletlerinde kendilerini tanıtmak adına Göyçe- Zengezur Türk Cumhuriyeti çalışma başlatmış ve ilk tanıyan ülke ise Türkiye olmuştu.
İlk temsilciliğini geçen eylül ayında Ankara’da açan Göyçe- Zengezur Azeri Türk Cumhuriyeti, Türkiye’nin, Türk dünyası ile buluşmasında güvenli bir liman olması ve ilerleyen süreçlerde ülkeler arası ticari ve siyasi anlaşmaların yapılması bekleniyor.
Yeni Türk Cumhuriyeti’nin Erzincanlı bakanı Salih Yıldıran, 27 Şubat 2023 de Cumhurbaşkanı yardımcısı Nazan Türkmen'in referansıyla Göyçe Zengezur Azeri Türk Cumhuriyeti'nin Ticaret Bakanı olarak atandım. Ermenistan işgalinden kurtarılan bu bölgede ilan edilmiş son Türk Cumhuriyetinde görev almaktan gurur duyuyorum açıklamasında bulundu.
Otomotiv  Yan Sanayi, Hidrolik Ekipmanlar, Mermer kesme ve Boru Bükme Makineleri, Deniz Ürünleri gibi konularda 20 yıllık dış ticaret tecrübesine sahip 1600-1700 civarı ithalat ihracat operasyonu yönetmiş www.eximany.com un sahibi olan Salih Yıldıran,kendi markasında "SCHIND MACHINES" makinelerin ihracatıyla uğraşıp, KOBİ lere Eximany olarak profesyonel dış ticaret desteği veriyor.

Yorumlar (0)
deneme bonusu veren siteler