banner293

banner292

Trafik Eğitim Tırı ve Simülasyon Tırı Erzincan’da

Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı, Erzincan’da emniyet kemeri ve trafik kurallarının önemini vatandaş ve çocuklara gösterdi

Erzincan 29.11.2022, 13:38 Erzincan Medya
Trafik Eğitim Tırı ve Simülasyon Tırı Erzincan’da

Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı, Erzincan’da emniyet kemeri ve trafik kurallarının önemini vatandaş ve çocuklara gösterdi
Trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaların azaltılması, emniyet kemeri takma oranının yaygınlaştırılması ve trafik bilincinin oluşturulmasına yönelik Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığına ait Mobil Trafik Eğitim Tırı ve Emniyet Kemeri Simülasyon aracı Erzincan’a geldi.
Erzincan Cumhuriyet Meydanında konuşlandırılan tırda çocuklara ve yetişkinlere Emniyet kemerinin önemi ve temel trafik kuralları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Eğitim faaliyetinde 6-9 yaş öğrencilerine yaya yolu önceliği ile 16-18 yaş aralığındaki öğrencilere emniyet kemeri takılmaması durumunda araç içerisinde olacaklar Simülasyon aracında yaşatarak uygulamalı olarak anlatıldı.
Emniyet kemeri Simülasyon aracına binen öğrenciler ve vatandaşlar emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu öğrendiklerini söyledi. Jandarma Ekipleri öğrencilere ve vatandaşlara içmeden sarhoş eden gözlükle eğitim verdi. Eğitimde gözlüğü takan öğrenci ve veliler önlerinde bulunan topa vurmak için çaba sarf etti.Erzincan İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü’nce verilen eğitim kapsamında öğrenciler ve vatandaşlar,  "Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı'na" bindirilerek heyecanlı anlar yaşadı. Simülasyon standında  ve mini parkurda öğrenci ve yetişkinlere yönelik de uygulamalı eğitim verilerek, tüm yol kullanıcılarına yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti yapıldı.
Eğitime katılan öğrenci ve vatandaşlara boyama kitabı,  broşür, afiş, döküman,   ve çeşitli materyal (kırmızı düdük, trafik dedektifi kimlik kartı, sticker) dağıtımı yapıldı.

Yorumlar (0)