banner293

banner292

Ortaöğretim Kurum Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda Ortaöğretim Kurumları Müdürler ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

Erzincan 28.10.2022, 21:50 Erzincan Medya
Ortaöğretim Kurum Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda Ortaöğretim Kurumları Müdürler ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kurumlarda  yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesi ele alındı.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün başkanlığında ortaöğretim kurumlarından sorumlu Şube Müdürü Hasan Güneş ve ortaöğretim kurum müdürlerinin katılımı ile Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda Ortaöğretim Kurumları Müdürler ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda kurumlarda  yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesi, öğrenci başarısının artırılması için yapılacak çalışmalar, yeni uygulamaya geçen Öğrenci ve Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS), matematik seferberliği, aile eğitimi projesi, ölçme değerlendirme faaliyetleri, ortak sınavlar, destekleme ve yetiştirme kursları, öğrenci devamsızlığının önlenmesi için alınması gereken tedbirler, taşımalı eğitim ve servis araçları, önemli gün ve haftalar ile Millî bayramlar, okul - öğrenci güvenliği ile okul sağlığı, madde bağımlılığı, iş sağlığı ve güvenliği, enerji verimliliği, meslekî eğitimin önemi ve yönlendirme çalışmaları, okul kütüphanelerinde bulunan kitap sayılarının artırılması, yardımcı kaynak kitaplar ve yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi. Toplantının ilk bölümünde Yunus Emre Ortaokulu Matematik öğretmeni Özlem Çelikkol tarafından okul müdürlerine Matematik Seferberliği ve Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi hakkında sunum yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, toplantının sonunda okullarda yapılan başarılı ve nitelikli çalışmalardan dolayı memnuniyetini ifade ederek bu tarz çalışmaların kendi enerjilerini de arttırdığını başarılı örneklerin ve model uygulamaların artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Yorumlar (0)
Sondakika