banner293

banner292

Minik Yürekler ‘Cumhuriyetin İlan Edileceğini’ Bildiren Gazeteyi Çıkardı

Erzincan’da minik öğrenciler Cumhuriyet’in ilan edileceğini bildiren gazeteyi temsili olarak çıkardı.

Erzincan 28.10.2022, 08:24 Erzincan Medya
Minik Yürekler ‘Cumhuriyetin İlan Edileceğini’ Bildiren Gazeteyi Çıkardı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Erzincan’da minik öğrenciler Cumhuriyet’in ilan edileceğini bildiren gazeteyi temsili olarak çıkardı.
Erzincan merkezde bulunan Mimar Sinan Anaokulu öğrencileri, el emeği hazırlanan Türk Bayrağını ve “Cumhuriyet ilan Edildi “ manşetiyle gazetelerini dört yolda bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda dağıttılar. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında, Mimar Sinan Anaokulu öğrencileri, milli mücadele kahramanlarını ve Cumhuriyet ilan edileceğini bildiren gazeteyi temsili olarak çıkardı. Çıkarılan Cumhuriyet ilan edileceğini bildiren gazeteyi temsili olarak çıkaran öğrenciler, böylece hem Cumhuriyetin önemini hem de o günleri daha iyi anladılar. ‘Yazıyor yazıyor yarın Cumhuriyet ilan edileceğini yazıyor’ nidalarıyla gazete Cumhuriyet Meydanı’nda dağıtıldı.
Cumhuriyet meydanında bulunan vatandaşlara ve esnafa okulun öğrencileri tarafından gazete dağıtımı yapılarak geçmişe yolculuk yapıldı. Bu etkinlikte 29 Ekim 1923 tarihinde yayınlanan   Cumhuriyet ilan edildi manşet haberli gazete hem bizleri hem bizlerin hemde öğrencileri geçmişe yolculuk yapmaya götürdü. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan halkın Cumhuriyet Bayramı tebrik edilerek dağıtılan gazete sayesinde geçmişe yolculuk yapıldı. 
Cumhuriyetin 99. Yılında yaşanan bu coşku hep var olması için çalışacağı ve  başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzurunu sağlayan ve bu  kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle; Gazilerimize de Şükranla Anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Sondakika