banner293

banner292

Kışlık erzak geleneği sürüyor

Erzincan’da kışın çuvallarla tüketilen patates ve kuru soğan almaya gelen vatandaş, erzak geleneğini sürdürerek kışa hazırlık yapıyor.

Erzincan 13.11.2022, 21:46 Erzincan Medya
Kışlık erzak geleneği sürüyor

Erzincan’da kışın çuvallarla tüketilen patates ve kuru soğan almaya gelen vatandaş, erzak geleneğini sürdürerek kışa hazırlık yapıyor.Vatandaş kışlık erzak ihtiyaçlarını karşılayabilmek için pazarlara geliyor.
Kasım   ayı ile  birlikte giderek düşmeye başlayan hava sıcaklıkları, kış mevsiminin giderek yaklaştığını haber verirken, kentte kışlık erzak satışlarında da hareketlilik devam ediyor.
Erzincan’da uzun süren kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar kış ayında yoğun tükettiği ürünleri çuvalla alarak kış ayında tüketiyor. Patates ve soğanı çuvalla alıp evine götüren vatandaş kış için yiyecek hazırlığımızı yapıyoruz diye konuştular. Pazarda patates ve soğan gibi kışlık gıda maddelerini çuvalla alan vatandaş, bu sayede kış aylarındaki fiyat artışlarından etkilenmek istemiyor. Patatesin çuvalı 90  ile 240  tl arasında büyüklüklerine  göre değişirken soğan da ise çuval fiyatı 70 ile 120 arasında değişiyor.
Pazar esnafı ; “ kışlık sezonun geçtiğimiz aylarda başladığını dile getirerek fiyatlarda uygun şekilde vermeye çalışıyoruz. Satışlarda iyi sayılır .
Pazara kışlık patates ve soğanını almaya gelen vatandaş ise; “ patatesimi ve soğanımı alıyorum. Kışın çok tüketiyoruz. Bu yüzden çuvalla alıp evde bırakıyorum. Bu şekilde daha uygun oluyor ‘ dedi.

Yorumlar (0)
Sondakika