banner293

banner292

Kış aylarının vazgeçilmezi doğal çaylar

Kış ayının gelmesiyle birlikte Erzincan’da vatandaşlar aktarcılara uğramayı ihmal etmiyor.

Erzincan 18.11.2022, 09:46 Erzincan Medya
Kış aylarının vazgeçilmezi doğal çaylar

Kış ayının gelmesiyle birlikte Erzincan’da vatandaşlar aktarcılara uğramayı ihmal etmiyor.
Soğuk havanın  hissedilmesiyle birlikte de bitkisel ürünlere olan talep eskiyi aratsa da  devam ediyor. Grip ve soğuk algınlığına en iyi gelen bitkileri Erzincan’da  bir aktar olan Murat Kılıvan’a sorduk. Bu doğal ürünlerin kış aylarında  faydasını görebileceğimiz ürünler olduğunu belirleterek, doğal ürünlerin her zaman faydasını görebilirsiniz ‘’ dedi.
Bitki çaylarının kararında tüketilirse sağlıklı olduğunu söyleyen  Kıvılan,‘’havaların soğumasıyla birlikte  grip ve soğuk algınlığı da arttı. Kış ayların vazgeçilmesi ıhlamur, zencefil, zerdeçal gibi doğal ürünler çok fazla rağbet görüyor. 
 Vatandaş, kıs günlerinde hem farklı bir lezzet hem de sağlık açısından doğal çaylara ilgi duyuyor.  Daha önceki  yıllara göre az da olsa yine de bitki çaylarını alıyorlar.
Fiyat olarak baharat ve doğal ürünlerin çok fazla artmadığını dile getiren Kılıvan, kışlık alınan ürünlerinin fiyatlarında çok fazla bir artış olmadı. 
Eskisi gibi vatandaşların doğal ürünlere fazla yönelmese de doğal ürünlerden vazgeçmiyorlar. Vatandaş ihtiyaç duyduğu ürüne rağbet her zaman oluyor. .Eskisi gibi çok almasalar da yine de alınıyor. Hastalıkların başlayacağı zaman evde doğal çaylar kış ayı süresince demlenmeye başlanır’ dedi.

Yorumlar (0)
Sondakika