banner293

banner292

Kendi imkanlarıyla kütüphane açtılar

Erzincan 04.11.2022, 16:59 Erzincan Medya
Kendi imkanlarıyla kütüphane açtılar

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okul imkanları ve okul çalışanlarının desteğiyle yapılan çalışmalar neticesinde okula Kütüphane (Şeref Tulgar Okuma Salonu), Atatürk Köşesi, 2 adet Moda Tasarım Teknolojileri Atölyesi, 1 Adet El Sanatları Teknolojisi, ve 1 Adet Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Atölyesi yapılarak öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunuldu.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürleri Hüseyin Erol ve Hasan Güneş'in katılımı ile hizmete sunulan kütüphane ve atölyelerin açılışını gerçekleştirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, açılış programında yapmış olduğu konuşmada kitap okuma alışkanlığının zihni açık tuttuğunu, analitik düşünme becerisini geliştirdiğini, odaklanma ve konsantrasyonu arttırdığını, Erzincan’da da  öğrencilere okuma becerisinin kazandırılmasını çok önemsendiğini belirterek kütüphane ve atölyelerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Açılış programında İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Şube Müdürleri  Hüseyin Erol, Hasan Güneş, kütüphaneye ismi verilen okulun Edebiyat Öğretmeni Merhum Şeref Tulgar'ın oğlu Avukat Fatih Tulgar, Okul Müdürü Sancak Aslan, okul yöneticileri,  öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Yorumlar (0)
Sondakika