banner293

banner292

Gün, öğrencilerin reçetesi inanmak ve gayretli çalışmaktır

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul kurum ziyaretleri kapsamında Refahiye ilçesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler  ile bir araya geldi.

Erzincan 01.11.2022, 16:25 Erzincan Medya
Gün, öğrencilerin  reçetesi inanmak ve gayretli çalışmaktır

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Refahiye İlçesinde okullara  ziyarette bulundu. Gün burada öğrencilere akademik başarının yanında milli ve manevi değerlerle donanmış, dürüst, ahlaklı birer birey olarak yetişmelerinin önemini vurguladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul kurum ziyaretleri kapsamında Refahiye ilçesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler  ile bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında ilk olarak Refahiye Fen Lisesi konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Gün, günün ikinci durağında Refahiye Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile buluştu. Gerçekleşen ziyarette öğrencilere akademik başarının yanında milli ve manevi değerlerle donanmış, dürüst, ahlaklı birer birey olarak yetişmelerinin önemini vurgulayan Gün, doğru hedef belirlemenin, başarıya inanmanın ve gayretle çalışmanın öğrencilerin  reçetesi olması gerektiğini belirtti.  Son olarak  Refahiye Öğretmen Aysel Altun Anaokulu toplantı salonunda öğretmenlerle bir araya gelen Gün, medeniyetin mimarı öğretmenler için beslenme kaynağı olarak zengin bir kültür ve tarih hazinemiz olduğunu ifade ederek sürekli değişen ve gelişen dinamik bir süreç olan eğitimde yeniliklere ayak uydurmamız gerektiğini özellikle Bakanlığın dijital eğitim politikalarını, Matematik Seferberliği ve yeni uygulamaya geçirilen Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi gibi çalışmaların yakından takip edilmesini, öğrenci ve velilere gerekli bilgilendirmenin yapılarak güncel çalışmalardan haberdar olmalarının sağlanmasının önemli olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Sondakika