banner293

banner292

Gençlik Merkezi Açılışı Yapıldı

Hafız Mehmet Aydın Camii ve Külliyesi içerisinde bulunan Gençlik Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Erzincan 28.11.2022, 08:35 Erzincan Medya
Gençlik Merkezi Açılışı Yapıldı

Hafız Mehmet Aydın Camii ve Külliyesi içerisinde bulunan Gençlik Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Erzincan Valisi  Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen ile birlikte Yunus Emre Mahallesi’nde hayırsever Bedirhan Aydın tarafından yaptırılan Diyanet Gençlik Merkezinin açılışını yaptılar.
 
Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan programda sırasıyla il müftüsü Burhan Çakır, Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Erzincan Milletvekilleri Burhan Çakır, Süleyman Karaman birer konuşma yaparak hayırsever vatandaş Bedirhan Aydın’a teşekkür ederek, Erzincan’da ikinci olarak hizmete açılan Diyanet Gençlik Merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundular. 
Son olarak konuşan Vali Mehmet Makas," Bu millet sancaktar Millet. Türk’ün çağı Türkiye Yüzyılında hem İslam'a hem de tüm insanlığa sahip çıkacak Millet bu Millet.
Öğrencilerimizin kolaylıkla gelebileceği, sıcak bir ortamda ders çalışabilecekleri ve o esnada ikramlarını ücretsiz bir şekilde alabilecekleri, manevi rehberlik hizmetlerinden yararlanabilecekleri güzel bir mekan oldu. Hem Cami, hem Kur’an kursu ve hem de gençlik merkezi bir arada. Başta hayırsever vatandaşımızı Bedirhan Aydın Bey’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. 
 
Okunan duaların ardından  Vali Makas ve protokol üyelerince gençlik merkezinin açılışı yapılarak, katılımcılar ile birlikte gezilerek incelemelerde bulunuldu. 
 
Gençlik merkezi 2 bin 270 metre kare açık, 500 metre kare kapalı alana sahip 3 katlı binada hafızlık Kuran kursu, 4-6 yaş Kuran kursu, gençlik merkezinin bulunduğu binada gençler haftanın 6 günü yararlanabilecek.

Yorumlar (0)