banner293

banner292

Erzincan’dan 8 ortaokul katılım sağladı

Erzincan’dan 3 danışman öğretmen ve 8 ortaokul öğrencisi ilgili stantlarda yerlerini aldılar. 

Erzincan 03.11.2022, 17:44 Erzincan Medya
Erzincan’dan 8 ortaokul katılım sağladı

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri 31 Ekim 2022 Pazartesi günü itibariyle Diyarbakır’da başladı. Erzincan’dan 3 danışman öğretmen ve 8 ortaokul öğrencisi ilgili stantlarda yerlerini aldılar. 


31 Ekim - 4 Kasım 2022 tarihleri arasında 5 gün boyunca sürecek olan 2204/B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finali Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşiyor.

Erzincan İl Müdürlüğüne bağlı okullardan  2204/B Ortaokul Öğrenci Araştırma Projeleri Türkiye Finallerine Tükçe, Fizik, Teknoloji Tasarım alanlarından bölge finallerinde 1.lik elde ederek katılmaya hak kazandı.Erzincan’dan 3 danışman öğretmen ve 8 ortaokul öğrencisi ilgili stantlarda yerlerini aldı. 
Bu kapsamda  Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda; Erzincan  Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulundan danışman öğretmeni Emine Meral ve öğrencileri Melis Serra Unus, Ela Nur Akın’a; Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulundan danışman öğretmen Bilge Aslıhan Kara ve öğrencilerden  Zeynep Elif Yıldız, Zeynep Sare Yıldırım, Tuana Sazlı’ya; Erzincan BİLSEM’den danışman Faruk Yıldız ve öğrencileri Yaren Çalmabay, Gülşah Naz Öylü, Ahsen Gül Çebi’ye Türkiye Finallerinde başarılar diler, ödül ve ödüller ile bu başarıyı taçlandırmalarını dileriz denildi.

Yorumlar (0)
Sondakika