banner293

banner292

Erzincan’da Girişimci Kadınların 2022 Yılı Faaliyet Toplantısı Yapıldı

Erzincan Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletim Kooperatifinin 2022 yılı faaliyetlerine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Erzincan 11.11.2022, 09:42 Erzincan Medya
Erzincan’da Girişimci Kadınların 2022 Yılı Faaliyet Toplantısı Yapıldı

Erzincan Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletim Kooperatifinin 2022 yılı faaliyetlerine yönelik toplantı gerçekleştirildi.
Bakır Evi'nde düzenlenen toplantıya; Vali Mehmet Makas'ın eşi Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un eşi  Ürküş Aksun, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, Vali Yardımcıları eşleri, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri ve ilgili paydaşlar katıldı. 


Elif Makas konuşmasına öncelikle , "Atatürk’ün veciz bir sözü var; 'Kadının bizatihi kendisi bir değerdir.' Bu bağlamda kadının kendisi bir değer olduğu gibi ürettiği de bir değerdir diyerek sözlerine devam eden Elif Makas; ‘Bu şiar ve bu inançla yola çıktık ve hanımlarının neler başarabileceğini göstermek, istihdamı artırmak ve aile bütçesine katkı koyma adına hepimizin malumu bundan yaklaşık 2 yıl önce 8 Mart’ta Kooperatifimizi kurduk. 2 yılda başarılı işlere imza attığımıza ve bizden sonra kurulan kadın kooperatiflerine de ilham kaynağı olduğumuza inanmaktayım.
Bu yükselen başarı öyküsünde elbette ki bize paydaş olan bize inanan yol arkadaşlarımız, kurum ve kuruluşlarımız oldu; bize destek olan tüm paydaşlarımıza, kurumlarımıza ve buradaki haziruna teşekkür ediyorum. İnanarak bizimle yol yürüyen kooperatif üyesi üretici hanımlarımıza başarılar diliyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.
Daha sonra destek sağlayan kurumlar ve paydaş kurumların yöneticileri tarafından kadın girişimciliğine yönelik yapılan kurum destekleri, kooperatifçilik alanındaki yenilikler ve gelişmelere yönelik konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından kadın girişimciler, katılımcılara başarı hikayelerini paylaştı. Toplantı, soru-cevap bölümünden sonra Kooperatif üretim sahasının gezilmesiyle sona erdi.

Yorumlar (0)
Sondakika