banner293

banner292

EĞİTİMDE ÖZKAYNAK SEFERBERLİĞİ

Meslek liselerinde döner sermaye işletmelerinin üretim kapasiteleri arttırılıyor.

Erzincan 03.11.2022, 13:50 Erzincan Medya
EĞİTİMDE ÖZKAYNAK SEFERBERLİĞİ

“Güçlü Mesleki Eğitim Güçlü Türkiye” parolası doğrultusunda Erzincan ili merkez ilçesi ve diğer 6 ilçesinde bulunan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı 90 okulun doğal gaz kazanlarının bakım onarımlarının Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılmasını kapsayan protokol imzalandı.

Meslek liselerinde döner sermaye işletmelerinin üretim kapasiteleri arttırılıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın stratejileri ve öncelikleri doğrultusunda mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve yapılandırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. 

“Güçlü Mesleki Eğitim Güçlü Türkiye” parolası doğrultusunda Erzincan ili merkez ilçesi ve diğer 6 ilçesinde bulunan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul olmak üzere toplam 90 okulun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı doğal gaz kazanlarının bakım onarımlarının Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılmasını kapsayan protokol İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Demirtaş tarafından  imzalandı. 

İmzalan protokol sayesinde mesleki ve teknik eğitimin, üretim ve istihdam altyapısını kullanarak bir taraftan Temel Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların doğalgaz kombi ve hidrofor sistemleri ile ilgili bakım onarım ihtiyaçlarına cevap verilirken diğer taraftan meslek lisesi öğrencilerine iş piyasasının ihtiyacı olan nitelikli eleman vasfı kazandırılacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2022-2023 eğitim öğretim yılında Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde döner sermaye işletmesinin açıldığını, okulda etkileşimli tahtaların bakım onarımlarının yanında doğalgaz bakım onarımlarının da yapılacağını belirtti. İmzalanan protokol ile Bakanlığın hedefleri doğrultusunda döner sermaye işletmesi bulunan okulların üretim kapasitelerinin arttırılmasının amaçlandığını, bu noktada ülkemiz genelinde döner sermeye işletmesi bulunan okulların  gelirlerinin önceki yıllara oranla yaklaşık olarak üç katına çıktığını, bu çalışmaların eğitim, üretim ve istihdam ilişkisini güçlendireceğini vurguladı.
Protokol sayesinde öğrencilerin eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkiyi güçlendirirken döner sermaye katkıları ölçeğinde pay alarak aile bütçelerine katkı yapacaklar. Yapılan protokolün öncelikle şehrimize, okullarımıza ve Büyük Türkiye’nin inşası ve ihyası için meslek liselerini tercih eden öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz’ dedi.

Yorumlar (0)
Sondakika