banner293

banner292

Doktor Adayı Kazak Öğrenciler Erzincan’da Stajını Yapıyor

Asfendiyarov Kazak Milli Tıp Üniversitesi asistan doktorları Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2 ay süreyle gözlemci olarak eğitim alıyor.  

Erzincan 23.11.2022, 13:37 Erzincan Medya
Doktor Adayı Kazak Öğrenciler Erzincan’da Stajını Yapıyor

Asfendiyarov Kazak Milli Tıp Üniversitesi asistan doktorları Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2 ay süreyle gözlemci olarak eğitim alıyor.  

Kazakistan'dan gelen 15 asistan doktor, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  ve Orta Asya'daki ülkeler ile yapmış olduğu ikili anlaşmalar neticesinde Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi; İç hastalıkları, Anestezi,  Kadın Doğum ve Hastalıkları, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Üroloji , Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Fizik Tedavi, Noroloji, Endokrinoloji, Radyoloji, 
bölümlerinde eğitimlerini tamamlayacaklar. 


Konu hakkında açıklamada bulunan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız şunları kaydetti: ‘ Hastanemizde sadece sağlık sistemi verilmemekte tıp fakültesiyle olan afiliasyon protokolü neticesinde eğitim hizmeti de sunulmakta Bu eğitim sistemini ulusal sunmakla birlikte aynı zamanda üniversitenin ikili anlaşmaları gereği uluslar arası tıp öğrencileri ve asistanlarda hastanenizde eğitim almakta. Yine bu bağlamda Kazakistan’dan asistan arkadaşlarımız eğitim süreçlerini tamamlamak adına bilgi, görgü ve deneyimlerini arttırmak adına hastanemizi tercih ettiler. Birçok bölümde 10 dan fazla arkadaşımızla eğitim veriliyor. Kendileri bir buçuk aylık, 3 ya da 6 aylık programlar neticesinde hastanemizde eğitimlerini alacaklar. Bu bağlamda kendilerine hem şehir olarak hem de hastanemiz olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Bize olan geri dönüşleri de oldukça iyi. Burada verilen eğitimden ve şehrin misafirperverliğinden , insanlarından oldukça memnunlar. Kendileriyle yaptıklarımızı toplantılarda dile getirdiler. Bizde sizlerle bu anları paylaşmak istedik. Hepinize teşekkür ederim’ şeklinde  konuştu.

Alınan eğitimden dolayı teşekkürlerini ileten öğrenciler şu sözlere yer verdi: ‘ekim ayında geldik buraya eğitim almak için. Farklı  bölümlerde eğitim alıyoruz. Derslere katılarak eğitim sürecinden geçiyoruz. Çok memnunuz hocalardan Erzincan’ı da beğendik. Hocalarımız burada iyi eğitim veriyor bizlerde asistan arkadaşlarla eğitim alıp muayenelere birlikte katılıyoruz’ diye konuştular.

Yorumlar (0)
Sondakika