banner293

banner292

Doğu Anadolu Bölgesi "Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı" Yapıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Malatya İlinde Düzenlenen "Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı"na katıldı. 

Erzincan 04.11.2022, 09:46 Erzincan Medya
Doğu  Anadolu Bölgesi "Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı" Yapıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Malatya İlinde Düzenlenen "Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı"na katıldı. 

Göç  İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde düzenlenen ve göç, zorunlu göç ve sosyal uyum konularında yerel makamların ulusal politikalara dair farkındalığını arttırmayı ve bu konularda atılacak adımların belirlenmesinde istişareler gerçekleştirmeyi amaçlayan “Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayları”nın beşincisi, Doğu Anadolu bölgesindeki tüm illeri kapsayacak şekilde Malatya’da gerçekleştirildi.
Düzenlenen çalıştaya; İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Doğu Anadolu Bölgesindeki illerin valileri, Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, BMMYK Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok ve Doğu Anadolu Bölgesindeki illerin ilgili kurum yöneticileri katıldı.
Doğu  Anadolu Bölgesindeki illerin Valileri ve göç yönetimi ile ilgili birimlerin yöneticilerinin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduğu ve bölgede yaşanan güncel gelişmelerin istişare edildiği çalıştayda; Türkiye’de Uluslararası Koruma ve Göç Yönetimi, Düzensiz Göçle Mücadele, Göç İdaresi Başkanlığının Sosyal Uyum Üzerine Faaliyetleri ve Politikaları, Uluslararası Koruma ve Geçici Koruma Altındaki Bireylerin Sosyal Uyumu gibi konular ele alındı.

Yorumlar (0)
Sondakika