banner293

banner292

‘DEPREM VE YAŞAMAK’ Adlı Panel Düzenlendi

13 Mart 1992 Depreminin 31. yılında Erzincan Belediyesi  ve Erzincan Kent Konseyi tarafından DEPREM VE YAŞAMAK adlı Panel düzenlendi.

Erzincan 14.03.2023, 09:29 Erzincan Medya
‘DEPREM VE YAŞAMAK’ Adlı Panel Düzenlendi

13 Mart 1992 Depreminin 31. yılında Erzincan Belediyesi  ve Erzincan Kent Konseyi tarafından DEPREM VE YAŞAMAK adlı Panel düzenlendi.

Müftülük  Konferans salonunda düzenlenen panele; Erzincan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun,  EBYÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Ekinci, Erzincan Eski Milletvekili Tevhit Karakaya, Kent Konseyi Başkanı Gazeteci Yazar Hikmet Köksal, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan’da Deprem konusunda yapılan çalışmalar ve alınması gereken önlemler hakkında yaptığı konuşmasında, verdikleri kıymetli bilgilerden dolayı panelistlere ve katılımcılara teşekkür etti. Başkan Aksun konuşmasında ayrıca tüm Deprem Şehitlerine Allah'tan rahmet dileyerek, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni etti.
Düzenlenen programda Kent Konseyi Başkanı Hikmet Köksal, AK Parti Erzincan Milletvekilleri, Burhan Çakır, Süleyman Karaman ve Erzincan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı’da yaptıkları konuşmalarında deprem şehitlerine Allah’tan rahmet dileyerek, depremde yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dilediler.
Moderatörlüğünü Levent Baydaş’ın yaptığı panele katılan; EBYÜ Deprem Teknolojileri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Şevket Özden, Acil Tıp Uzmanı Afet ve Acil Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Doğaç Niyazi Özüçelik ve Acil Tıp Uzmanı AKUT Kurucu Başkanı Doç. Dr. Mustafa Feridun Çelikmen katılımcılara uzmanlık alanları ile ilgili olarak bilgiler verdiler.

Yorumlar (0)
deneme bonusu veren siteler