banner293

banner292

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin"

Erzincan İl Müdürlüğü Ar-Ge birimince yürütülen "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği devam ediyor.

Erzincan 22.11.2022, 10:03 Erzincan Medya
"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin"

Erzincan İl Müdürlüğü Ar-Ge birimince yürütülen "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği devam ediyor. Öğrencilerin çevre duyarlılığının artırılması, özellikle son yıllarda artış gösteren orman yangınlarının ağaçlandırma çalışmaları ile telafi edilmeye çalışılması, öğrencilere fidan dikme alışkanlığı ve ağaç sevgisinin kazandırılması, fidanların toprakla buluşturulması amaçları doğrultusunda devam eden etkinlik kapsamında yüzlerce fidan dikildi. 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü doğrultusunda başlatılan ve Erzincan Esentepe Ağaçlandırma Sahası'nda gerçekleşen etkinlikte,  şu ana kadar 22 okuldan yirmişer öğrenci katılım sağlayarak ilgi gösterdi. 40 okulun daha katılım sağlayacağı fidan dikme etkinliği 01.12.2022 tarihine kadar devam edecek. Öğrencilerin gerçekleştirdikleri etkinlik, onların doğayla buluşmalarına ve fidan dikme sevgisi kazanmalarını sağlamaya devam edecek.
Fidan dikme etkinliği dışında; atık pillerin toplanması, alan temizliği, çevre duyarlılığı konulu yarışmalar, Erzincan'ın endemik bitkilerinin tanıtılması, Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin ziyaret edilmesi ve çevreye yönelik daha birçok etkinliği kapsayan "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi adına devam edecek.

Yorumlar (0)
Sondakika