banner293

banner292

2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ Erzincan’da Yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2023’e Doğru  Şehir Buluşmaları’ programı Erzincan’da gerçekleştirildi.

Erzincan 31.10.2022, 16:03 Erzincan Medya
2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ Erzincan’da Yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2023’e Doğru  Şehir Buluşmaları’ programı Erzincan’da gerçekleştirildi.


Türkiye’nin 81 ilinde 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için saha çalışmalarını yürüten AK Parti, 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programında Erzincan’da düzenlendi.


İpekyolu Tesislerinde düzenlenen programa Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri  Ersoy, Merkezde Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyeleri, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın yanı sıra Sivas, Gümüşhane, Malatya, Muş, Ordu, Giresun’dan   milletvekillerinin katılımıyla basın toplantısı yapıldı.


Açılış konuşmasını yapan Erzincan AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit  Şireci konuşmasında: ‘Sayın Kültür ve Turizm Bakanım, Merkez Karar Yürütme kurulu Üyelerimiz, Değerli Milletvekillerim, Erzincan Belediye Başkanımız, MHP İl Başkanımız, Geçmiş Dönem İl Başkanlarım, Belediye Başkanlarım, Merkez İlçe Başkanım, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarım, Hülasa Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım, şehrimizin güzide Basın Mensuplarımız;
2023’e doğru Şehir Buluşmaları Proğramı Kapsamında bugün burada sizlerle olmaktan şahsım ve teşkilatım olarak çok mutlu ve grurlu olduğumuzu bilmenizi istiyor ve hepinize hoşgeldiniz diyorum.
Sözlerime Başlamadan Önce Azerbaycan’da kaza geçiren ve Başakşehir Çam Sakura hastanesinde tedevileri tamamlandıktan sonra taburcu olarak evinde tedavisi devam eden Son Başbakanımız Kıymetlimiz Genel Başkan Vekilimiz , Sayın Binali Yıldırım’a geçmiş olsun dileklerimi buradan sizlerin huzurunda iletmek istiyorum.
Türkiyenin Yeni Yüzyılında Yerli ve Milli TOGG Fabrikasının hayata geçmesinde emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve TOOG Ceomuza teşekkür ediyorum, Şükranlarımı Sunuyorum.
 
2023’e Doğru Şehir Buluşmaları programı kapsamında Şehrimizde birbirinden kıymetli konuklarımızı ağırlıyoruz.
Merkezde Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyelerimiz ;
Sayın Ahmet GÜNDOĞDU
Sayın Mehmet Karabey ve Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci Hanımefendi
Çayırlı İlçemizde; Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Hacı Osman Akgül,
İliç İlçemizde; Malatya Milletvekilimiz Sayın Hakan Kahtalı,
Kemah İlçemizde Muş Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek
Kemaliye İlçemizde Malatya Milletvekilimiz Ahmet Çakır
Tercan İlçemizde Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Cihan PEKTAŞ
Otlukbeli İlçemizde Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyemiz Sayın Abdurrahim Fırat
Refahiye İlçemizde Ordu Milletvekilimiz Sayın Metin Gündoğdu
Üzümlü İlçemizde Giresun Milletvekilimiz Sayın Kadir Aydın Beyefendi
Tüm Misafirlerimize Tekrar Hoşgeldiniz diyor programlarında başarılar diliyorum.
2023 seçimlerine doğru giderken “Yüz Yüze 100 Gün 100 Proğram ” kapsamında ilimizde Gitmedik ilçe, köy, mahalle ve esnaf bırakmadık. Hemşerilerimizle bir araya gelerek dertlerini sorunlarını taleplerini bir, bir dinleme fırsatı bulduk.
Yaptığımız ziyaretlerde edindiğimiz ve edineceğimiz tecrübeler ile 2023 seçimleri için yol haritamızı belirlemiş olacağız.
21 yıllık AK Parti iktidarımızda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın Liderliğinde, Türkiyemizi ve Erzincan’ımızı bambaşka bir seviyeye getirdik.  
Kuruluşumuzdan bugüne, inandığımız değerleri korumak için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte, milletimizin gösterdiği istikameti kendimize yol bildik. Bu doğrultuda içeride ve dışarıda haklı mücadelemizi her daim sürdürdük.
Millet ve hizmet aşkıyla başlayan yolculuğumuzu, ulaşımdan eğitime, kültürden sağlığa, savunma sanayisinden enerjiye başardığımız yüzlerce hedefle taçlandırdık. Ülkemiz için her zaman daha iyisini, en iyisini arzuladık.
Geldiğimiz noktada, Türkiye'nin partisi olarak yeni bir döneme, Türkiye Yüzyılına kucak açıyoruz.
Türkiye’nin yeni Yüzyılı için; Hep daha ileriyi hedefler ve aşkla çalışırsak hiçbir zaman yorulmayız.
Kalbimizi ortaya koyarak yürürsek siz yol ve dava arkadaşlarımla tek vücut oluruz.
İnanç varsa, umutta vardır.
İnanç varsa, imkân da vardır.
Dün olduğu gibi bugünde başaracağımıza inanıyorum.
Kendimiz için, ailemiz için,
Türkiye Yüzyılı için,
İnandığımız yolda yürüyoruz.  
Davamıza gönül veren, yılmadan mücadele eden teşkilatımızla ve Hemşehrilerimiz ile yaptığımız toplantı ve görüşmelerimizde gördük ki; Erzincan'da 2023'ün rüzgârı esiyor. Geleceğe sağlam adımlarla yürüyen kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve teşkilat yöneticilerimizle verdiğimiz mücadeleye inanan vatandaşlarımızla büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa edeceğiz.
Muhalefet sadece lafla vakit öldürürken, 2053 vizyonuyla ülkemizin geleceğine dair hayali, programı ve projesi olan tek siyasi hareket AK Partidir. Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle 2023 seçimlerinde hem Cumhurbaşkanlığını hem de Cumhur İttifakı olarak meclisteki çoğunluğu kazanarak geçmişteki rekorlarımıza bir yenisi daha kazandıracağız. Partimize ve liderimize en güçlü ve büyük desteği Erzincan’ımızdan vereceğiz, diyor herbirinize ayrı ayrı saygılarımı sunuyorum’ dedi.

Sonrasında konuşan Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet Gündoğdu: ‘ bugün hep birlikte 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları kapsamında Erzincan’dayız.  Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan partimizi kurarken bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak cümlesinin her geçen gün güçlenerek devam etmesi anlamına geliyor. Son bir yılda ikinci gelişim Erzican’a. Ak Partinin kaderiyle Türk milletinin kaderi birdir bütünleşmiştir cümlesi doğrultusunda çalışmalarımız başlattık. Her an bizlerde seferberlik halindeyiz çalışıyoruz’ diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise konuşmasında: ‘ 20223’e doğru şehir buluşmaları kapsamında Erzincan’da bulunuyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  sevgilerini ve selamlarını sizlere gönderdi. Türkiye Yüzyılını konuştuğumuz bu dönemde Türkiye Yüzyılı, vizyonu ile dünyada Türkiye merkez konuma gelmek istiyor ve dünyada merkez konuma gelmek için bu yolda Türkiye ilk adımlarını 29 Ekim’de TOGG’un üretime geçmesiyle başladı. Söylemler kadar icraatlar da önemli. Türkiye yaptıklarını sonuçlandıran bir ülke. Türkiye yüzyılı vizyonunda yeni hedefler kurdu ve bu hedeflerde de ilerleyecektir. Hem teknoloji de olsun hem savunma ekonomisinde olsun, kültür, sanatta olsun bu vizyon çerçevesinde el birliğiyle kenetlenerek adımlarımızı uygun bir şekilde  atarak gerçekleştireceğiz. Cumhuriyetin 100. Yılında açıkladığımız hedeflere geçerek bundan sonraki yüzyılda da ülkemizi taşıyacağız. Bu kapsamda diğer bakanlıklarla da ilgili ihtiyaçları da tespit etmek için buradayım. İlk etapta şehir içinde gezmelerimiz olacak. Sonrasında teşkilat mensubu arkadaşlarımızı dinleyeceğiz. Bu şehir buluşmaları oldukça önemli. Vatandaşla iletilişim halinde olacağız. Bu toplantıyı çok faydalı görüyorum. İnşallah bundan sonra bu toplantıları devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Herkese teşekkür ediyorum’ diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Sondakika