Dumanlı Tabiat Parkında devam eden çalışmalar sonucu yapımı tamamlanan cami, idari bina, bungalov ev, şadırvan, yürüyüş yolları, piknik ve oyun alanları ile sosyal tesisleri Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu yerinde görerek incelemelerde bulundu. Refahiya kaymakamı Ömer Faruk Canpolat'ın ve Bölge Belediye Başkanı Çakmak Paçacı'nın da eşlik ettiği incelemelerde çeşitli bilgiler aldı. 

AW014463_05

Erzincan'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu Erzincan'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Eksikliklerin kısa sürede tamamlanmasının ardından Dumanlı Tabiat Parkının Erzincan halkına aradıkları hizmeti ve her türlü imkanı sunacağını belirtti. 2017 senesinde Türkiye'nin 219. tabiat alanı ilan edilen Dumanlı Yaylası, 8 bin 964 hektar alana sahip. Oluşturulan birçok imkanın yanı sıra kamp yapma, yürüyüş alanları, piknik alanları gibi vatandaşların ihtiyaç duyduğu birçok imkanı da sunuyor. Cami ve şadırvan gibi vatandaşların ibadetlerini de rahatlıkla gerçekleştirebileceği alanlar yer alıyor. Zipline, çocuk parkuru ve yetişkin parkuru gibi macera severlere yönelik alanlar da bulunuyor. Aynı zamanda Türkiye İzcilik Feerasyonu taraafından da belirli dönemlerde birçok etkinlik burada düzenleniyor. 

Refahiye ilçesine ziyarete de giden Vali Aydoğdu, birçok alanda çeşitli incelemelerde de bulundu. Arıcı kıyafeti giyerek bal hasadına da katılan Aydoğdu, bal üreticisi Bünyamin Turgut'tan da çeşitli bilgiler edindi. 

AW014463_02