Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Valiliği Muharrem Ayı Oruç Açma Programı Düzenledi

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan Valiliği Muharrem Ayı Oruç Açma Programı Düzenledi

Muharrem Ayı Dolayısıyla Erzincan Valiliği tarafından oruç açma programı düzenlendi Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen Oruç Açma programı il protokolü ve Alevi Dedelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen Oruç Açma Programı’na Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan 26. dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, kanaat önderlerinden Muhammed Nayir Hoca, Alevi Dedeleri Ahmet Uğurlu ve Ali Rıza Uğurlu, siyasi partilerin il temsilcileri, ilimizdeki Alevi ve Bektaşi Derneklerin yöneticiler ile Cemevlerinin Dedeleri ve misafirler katıldı..

Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen programa katılan misafirleri masalarında ziyaret eden Vali Mehmet Makas, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ali Rıza Uğurlu Dede’nin yaptığı duanın ardından oruçlar açıldı. Program daha sonra, Erzincan

Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Milletvekilleri Burhan Çakır ve Süleyman Karaman ve Ahmet Uğurlu Dede konuşmalarında birlik beraberlik mesajları verdiler.

Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, programa katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Rabbim birliğimizi dirliğimizi bozmasın” temennisinde bulundu. Konuşmasını sürdüren Vali Makas, “Matem ayındayız. Hz. Hüseyin efendimizin şehit edildiği Kerbela’nın yıldönümündeyiz. Allah bir daha ümmete ve millete böyle acılar yaşatmasın. Bu birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece inanıyorum ki dünya coğrafyasına adaleti yayacak olan bizleriz. Allah kanaat önderlerimizi başımızdan eksik etmesin, onlar bizim için birer kutup yıldızı, yol göstericilerimizdir. Bu mübarek günde sizlerle bir arada olmak çok güzel. Bugün siz değerli canlarla buluştuk, lokmamızı paylaştık. Rabbim oruçlarımızı kabul, kardeşliğimizi daim eylesin inşallah” dedi

Konuşmaların ardından Muhammed Nayir Hoca ve Ali Rıza Uğurlu Dede tarafından yapılan dualar ile Oruç Açma Programı son buldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler