Uluslararası Erzincan Ergan Cup (Tennis Europe) Turnuvası Açılışı Yapıldı

Erzincan’da ilk kez uluslararası tenis turnuvası düzenlendi. Ülkü Spor Kompleksi Tenis Kortlarında gerçekleşen turnuva öncesi açılış programı yapıldı. Açılışı yapılan turnuva hafta sonu Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Erzincan Spor 07.09.2022, 08:18 Erzincan Medya
Uluslararası Erzincan Ergan Cup (Tennis Europe) Turnuvası Açılışı Yapıldı

Erzincan’da ilk kez uluslararası tenis turnuvası düzenlendi. Ülkü Spor Kompleksi Tenis Kortlarında gerçekleşen turnuva öncesi açılış programı yapıldı. Açılışı yapılan turnuva hafta sonu Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Erzincan’da ilk kez uluslararası tenis turnuvası düzenlendi. Ülkü Spor Kompleksi Tenis Kortlarında gerçekleşen turnuva öncesi açılış programı yapıldı. Açılışı yapılan turnuva hafta sonu Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Uluslararası Erzincan Ergan Cup (Tennis Europe) Turnuvası düzenlenen açılış programıyla Start aldı.

Programa, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Gençlik ve Spor Müdürü Volkan Burak Mumcu ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından halk oyunları gösterisinin yapıldı. Programın açılış konuşmasını yapan, Gençlik ve Spor il müdürü Volkan Burak Mumcu, ’Erzincan’ımız için Ergan Cup oldukça önemli, Ergan burada bir kayak tesisi. İnşallah bu turnuvanın adı önümüzdeki yıllarda Erzincan Cup olarak devam edecek. Euro Cup takviminde de bu programın ilimizde gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Tabi tesislerimiz yeni bitti, Buradan Belediye Başkanımıza özel bir teşekkür etmek istiyorum, bu tesislerin hazırlanmasında, yapımında, çevre düzenlenmesinin hazırlanmasında ve ilimize kazandırılmasından dolayı. Birkaç ay önce yerel bir turnuva daha yaptık, Erzincan Cup adında. Bizi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi misafir etmişti. Bu bir başlangıç, bu kortların yapılması bizim için bir başlangıç olacak. Sizlere söz veriyoruz buradaki ekiple biz burada milli sporcular yetiştiriyoruz. Erzincan’da bu turnuvalar sayesinde güzel yerlere gelecek” diyerek katılım sağlayan sporculara başarılar diledi.

Ardından konuşmasını yapan TFF Tenis Federasyonu başkanı Cengiz Durmuş, “’Biz Türkiye Tenis Federasyonu olarak, bir heyecanı, bir güzelliği ve bir mutluluğu daha yaşıyoruz. Biz seçildiğimizde anlayışımız hep, bir sporcunun emrinde olabilme arzusuyla çalışacağımızı ve o sporcunun emrinde güzel şeyler yapabilmek için, çok projeler üreteceğimizi söyledik. O aşkla, o heyecanla bugüne kadar çalıştık. Tabi sporcunun emrinde olabilmek neler yapmak gerektiği konusunda özellikle herkes tarafından tenisin, her zaman ve yerde oynanabilmesi gerektiğini düşündük. Oynanabilmesi için stratejiler, planlar, birçok düzenlemeler, birçok turnuvalar yapmamız gerektiğini biliyorduk. Dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirebileceğimiz inancına her zaman sahibiz. Biz sporun tabana yayılması amacıyla çıktığımız yolda, özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, sporu tabana yayma noktasında, biz tenisi tabana yayma noktasında yerel yönetimlerimizin bizleri ne kadar destekleyebileceğini biliyorduk. Bugün bir örneğini daha yaşıyoruz ki Yerel yönetimlerimizin birlikte hareket ettiğinde, öncelikle ilinde ilçesinde sonrasında ülkemize ve aslında Avrupa tenisine ve Dünya tenisine de katkı sunabildiklerini bugün, uluslararası bir turnuva yaparken de hem ispat etmiş oluruz hem de onların bu  güzel destekleriyle, biz federasyon olarak ta, yerel yönetimlerin emrinde olmayı, onlarla birlikte çalışmayı kendimize görev ve şiar edindik. Bu anlamda biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerimiz ile mesai arkadaşı dedik, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın aynı birimde çalışan arkadaşları olarak, bu branşın yayılması noktasında da Erzincan gibi güzide bir ilimizin ve Erzincan gibi yetenekli sporcular yetiştirmiş, birçok Milli Sporcu yetiştirmiş ilimizde, bu lokasyon da, bu mahalle de, bu kortlarda Milli Sporcular olacak. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi kampüsünde Temmuz ayında yapmış olduğumuz, harika bir ulusal turnuva ile bugün uluslararası harika bir turnuvanın açılışını hep birlikte yapmış bulunuyoruz. Biz bu turnuvanın bir başlangıç olduğunu ve gelecek dünya 1 numarasının hâlâ nerede olduğunu bilmediğimiz bir yerde, neden burada olmasın neden buradan çıkmasın, bu yetenekli gençlerimizin, bu güzel mahallemizin, bu güzel ilimizin yetiştirebileceği evlatlarından, bizi onurlandırabilecek sporcular çıkabileceğine olan inancımızla hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Erzincan’da bu gibi spor organizasyonlarının yapılmasının önemli olduğunu belirten Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Akın Levent, “Üniversitemizde birçok spor tesisi var fakat bu spor tesislerinin yeterince dolu olmadığını gördük. Buraların doldurulabilmesi için sizlerden yardım istirham ettik, sağ olun teşekkür ediyorum. Buradaki spor organizasyonlarının yapılması için bize çok destek verdiniz, bundan sonrasına da vereceğinize şüphem yok. Öğrencilerimizin spor yaptığı sürece daha çok başarı gösterebileceğini biliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur’ bu mantıkla öğrencilerimizin, insanlarımızın spor yapmalarını istiyoruz ve bunları baştan sona kadar destekliyoruz. Bu bağlamda Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu, ve Uluslararası Erzincan Ergan Cup Turnuvası’nı burada düzenleyecek olmanızdan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Son olarak konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, ’Bugün burada, kardeşliğin şehri Erzincan’da yeni bir etkinlik ile bir aradayız. Öncelikle kardeşliğin pekişmesinde en önemli etkenlerden birinci basamak olan sporu gözlemlemekteyiz. Sporla uğraşan gençliğin birbiriyle etkileşim içerisinde olduğu, farklı kültürlerin birbirlerini iyi tanıdığı ve kardeşliği pekiştirdiği amacıyla Erzincan’da bu dallarda emek koyan tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Erzincan’da bu tür etkinlikler geliştikçe, çoğaldıkça biz sosyal yansımalar olacağına inancımız tamdır. Biz yerel yönetim olaraktan altyapının hazırlanmasında elimizden geleni, her türlü gayreti sarf edeceğimizin bilinmesini isterim. Erzincan her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor” ifadelerine yer verdi.

Uluslararası Erzincan Ergan Cup (Tennis Europe) Turnuvasına Türkiye, İran, İsrail, Rusya ve İngiltere’den 8 yabancı sporcu olmak üzere toplam 56 sporcu katıldı. Turnuva Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Kaynak: Habercan Gazetesi
Yorumlar (0)
15
açık
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 04:47
Güneş 06:10
Öğle 12:17
İkindi 15:36
Akşam 18:15
Yatsı 19:32
Sağlık Haberleri